Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kandidáti ODS na primátora? Vedle Demla, Krejčíř

Pardubice - „Určitě mi není jedno, co se uvnitř strany děje,“ konstatoval současný náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

15.1.2010
SDÍLEJ:

Konkurenti. Vedle pardubického primátora Jaroslava Demla (vlevo) se bude ucházet o post lídra ODS ve volbách do obecních zastupitelstev také jeho současný náměstek Alexandr Krejčíř. Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

O čem se dlouho spekulovalo, je oficiálně potvrzeno! Náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř veřejně ohlásil svůj záměr ucházet se o post lídra Občanské demokratické strany (ODS) ve volbách do obecních zastupitelstev. Jednoduše řečeno, pokud by zvítězil ve vnitrostranickém souboji a ODS vyhrála volby, byl by právě on kandidátem na pardubického primátora.

„Nominaci, která je nutnou podmínkou k tomu, abych se o toto místo mohl ucházet, jsem získal v místním sdružení na Dukle, jehož jsem členem. V průběhu ledna se chystám oslovit další sdružení,“ uvedl Alexandr Krejčíř.

„Pardubické ODS, která se zdá být v útlumu nebo podle někoho dokonce v krizi, chci nabídnout nový impulz. Určitě mi není jedno, co se uvnitř strany děje. Rád bych se současnou situací něco udělal. Myslím, že nejlepší je k problému se postavit čelem,“ pravil náměstek primátora.
„Nechtěl bych být vnímán jako protivník současného primátora Jaroslava Demla, ale jako určitá alternativa. Domnívám se, že bych mohl být osobou, která dokáže ODS sjednotit a přivést ji k úspěšnému výsledku ve volbách,“ podotkl Alexandr Krejčíř.

Paradoxně však vnitrostranický boj ještě více poukázal na to, že ODS působí navenek rozhádaně. „Myslím, že ODS nikdy nebyla stranou jednoho muže. Zatím jsme dva kandidáti, možná se objeví i někdo další. Mluví se třeba o starostovi třetího městského obvodu Vítězslavu Štěpánkovi. Ale ať to bude ten nebo onen, ODS by se za ním měla semknout, zapomenout na spory uvnitř strany a konečně bychom měli začít táhnout za jeden provaz,“ nechal se slyšet náměstek primátora.

„My se klidně můžeme dohadovat, kdo bude na prvním, druhém, třetím místě kandidátky, ale pak také prohrát volby. Osobně stavím vítězství ve volbách výš než to, zda budu lídrem. Prioritní je vyhrát volby a potvrdit svou úlohu, kterou v Pardubicích už léta držíme,“ dodal Krejčíř.

Komu to pomáhá?

„Nevím, jestli už není pět minut po dvanácté, ale doufám, že to snad každému ve straně došlo a že bychom se podle toho měli chovat. To, že by nás měl společný záměr uspět ve volbách sjednotit, je snad jasné. Ale na druhou stranu jsme jenom lidé a nemůžeme si nalhávat, že jsme vždycky těmi nejlepšími přáteli,“ pokračoval náměstek pardubického primátora.

„Nemohu říct, že by se mi líbilo, když slyším, jak někdo rozhlašuje, že lidé jsou z našich vnitrostranických sporů znechuceni a že už přešly na úroveň, kdy to škodí celému městu. Mohu jen spekulovat, co za tím všechno je. Můžeme se ptát, komu přehnaná medializace našich vnitřních problémů prospívá, jestli těm, kdo chtějí ODS poškodit nebo jednomu z táborů, které nyní proti sobě v ODS stojí,“ vyjádřil se Alexandr Krejčíř.

„Proto mě překvapuje, že je trochu stranou zájmu kauza, která hýbe sociální demokracií, a to je odchod jejího dnes již bývalého člena Jacka Morávka. To je člověk, který se v minulých volbách dostal do zastupitelstva díky podpoře veřejnosti a teď z ČSSD zřejmě na základě nějakých negativních zkušeností odešel. Jeho kritika, která zazněla, také ukazuje na to, že rovněž v ČSSD něco nefunguje,“ doplnil náměstek primátora.

Kandidáti ODS na primátora: Deml i Krejčíř

„Věřím, že v souboji o post lídra kandidátky ODS ve volbách do obecních zastupitelstev nebudu vnímán jako člověk starostů městských obvodů Jaroslava Kňavy a Milana Tichého. Nabízím především sám sebe. Ale mám bohužel stigma, že pocházím z Dukly, kde je předsedou místního sdružení pan starosta Kňava. Jeho kauzy zcela jistě měly negativní dopady také na členy našeho sdružení. Každý na to nějak reagoval. Zaznamenal jsem jak radikální názory, že nikomu nic po problémech pana Kňavy není, až po ty, že bychom měli sledovat, jak se na všechny ty kauzy tváří občané,“ informoval náš Deník náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

„Myslím, že však panovala shoda, že bychom se měli vyvarovat jakýchkoliv dalších podobných problémů, které by nás mohly poškozovat,“ vyjádřil se Alexandr Krejčíř.

„Nechtěl bych dopředu prozrazoval, s jakým volebním programem přijdeme. Nedá se ale říct, že by toto volební období nebylo úspěšné. Je to znát nejen v Pardubicích, ale i na obvodech. Také tam mají naši starostové úspěchy, dokázali, že obvody jsou skutečně blízko k lidem,“ řekl náměstek primátora.

Autor: Tomáš Dvořák

15.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení