Podle informací státní zástupkyně Lenky Strnadové jsou vyšetřováni na svobodě a hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky nepodmíněně. Oba muži se pokusili uplatit reportéry televize Prima, kteří o starostovi připravovali reportáž o jeho minulosti do pořadu Soukromá dramata.

Kasiče a Kodeta zadrželi v pondělí policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Televize své tvrzení o uplácení doložila záběry skryté kamery, kde jsou peníze předávány. Úplatek měl zřejmě posloužit k tomu, aby nebyla odvysílána reportáž o starostově minulosti.

Zastupitelský klub ČSSD vyzval Kasiče k odchodu ze všech veřejných funkcí. Pokud sám neodstoupí z funkce starosty, mohou jej zastupitelé odvolat. Na 7. prosince proto místostarosta Jaroslav Cihlo (Sdružení pro Pardubice) svolal mimořádné zastupitelstvo, které má změny ve vedení obvodu projednat.

Ve čtvrtek by se mělo uskutečnit mimořádné zasedání okresního výkonného výboru ČSSD Pardubice, na kterém bude strana řešit případ obou obviněných, neboť i Kodet je dlouholetým členem ČSSD.

Podle místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by měl Kasič do řádného policejního prošetření celého případu pozastavit své členství v ČSSD. Pokud vyšetřování potvrdí tato podezření jako pravdivá, měl by se vzdát svých veřejných funkcí.