Státní zástupkyně v případu obvinila 19 lidí a dvě firmy z ovlivňování zakázek Pardubic a městských firem, tři lidé včetně Charváta jsou ve vazbě, 16 je vyšetřováno na svobodě. Předsednictvo ANO Charváta a dalšího obviněného Michala Drenka v souvislosti s kauzou ve středu vyloučilo z hnutí.

Video od soudu: Martin Charvát jde do vazby

Zdroj: Nikol Čížková

Všechny články ke kauze najdete ZDE

Martin Charvát je zastupitelem a neuvolněným radním Pardubic, členem představenstva Rozvojového fondu Pardubice, šéfem a místopředsedou představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice. Je rovněž členem správní rady Institutu pro udržitelný rozvoj měst a obcí, členem dozorčí rady Nadačního fondu Naše nemocnice a předsedou správní rady nadačního fondu Pardubická filantropie. „Celý klub se dále shodl na tom, že by všichni obvinění v současné kauze měli skončit ve svých funkcích. O dalších krocích budeme jednat se svými koaličními partnery,"po jednání zastupitelského klubu hnutí ANO jeho předseda Jiří Rejda. 

Pardubický soud rozhoduje, zda uvalí vazbu na bývalého primátora Martina Charváta. Čtvrtek 23. listopadu.
VIDEO: Rozhodnuto. Do vazby míří Martin Charvát, Dvořáčková i Koprivňanský

Soud poslal do vazby také předsedu Krajské hospodářské komory Jozefa Koprivňanského a bývalou náměstkyni primátora a členku dozorčí rady Rozvojového fondu Pardubice Helenu Dvořáčkovou. Ta je nyní zastupitelkou za SPD, dříve za ANO. Podle informací ČTK policie kromě nich obvinila například i současného šéfa Rozvojového fondu Pardubice a zastupitele první městské části Michala Drenka (dříve ANO), místopředsedu představenstva Služeb města Pardubic Aleše Kopeckého nebo předsedu představenstva fondu Pavla Nevečeřala.

Bývalý primátor Martin Charvát, současný pardubický radní a zastupitel.
Otřese kauza radnicí? Opozice zváží hlasování o konci ANO ve vedení města

Mezi obviněnými jsou také bývalý vedoucí odboru majetku a investic magistrátu Jaroslav Hruška, jeho nástupce ve funkci Petr Škoda, který již v úřadu nepracuje, a referent odboru majetku a investic pardubického magistrátu Petr Hušek. Další obvinění jsou zástupci stavebních firem. Z právnických osob byly obviněny společnosti SBF Pardubice a KTS Integra Pardubice.