Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kavárna, reklamní poutač či rozhledna na věži nebudou

Pardubice - Telekomunikační věž v Pardubicích už přes dvacet let hledí na město shora. Dovnitř však mohou jen vyvolení

4.11.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Obří stavba v centru města je jasnou dominantou. Největší stavba Pardubic stojí nedaleko ČEZ Areny již od roku 1988.

Na základě hospodářské smlouvy z března 1990 byla věž převedena z majetku tehdejšího SPT Telecom a.s. do majetku Správy radiokomunikací Praha. V roce 2006 pak na věž přibyla ocelová nástavba. Podle našich informací je v současné době věž vysoká zhruba 105 metrů včetně dvaadvacetimetrového ocelového nástavce.

Internet, mobilní operátoři i rádia

„Jedná se o telekomunikační věž s velkým přístupovým boxem do internetu a páteřní sítě Českých radiokomunikací. Svá zařízení zde mají uložené někteří mobilní operátoři a jsou zde i radiové vysílače, které v této oblasti šíří signály různých rádií,” uvedla mluvčí Českých radiokomunikací Markéta Šveňková.
Podle ní je věž k dispozici i Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje, který ji využívá při své pravidelné odborné přípravě.
Přestože více než stometrová stavba přímo vybízí k tomu, aby na ní byla umístěna kavárna či vyhlídka; něčeho podobného se však obyvatelé Pardubic zatím nedočkají.

Bezpečnost nedovoluje návštěvy

„O zřízení vyhlídky či výstavbě kavárny neuvažujeme, protože tato věž byla navržena jako ryze technická stavba pro technologické telekomunikační účely. Jsou zde umístěny technologie a je tedy nutné dodržovat řadu s tím souvisejících bezpečnostních opatření týkajících se nejen bezpečnosti osob, ale například i požární ochrany,” vyvrátila možnost zřízení odpočinkového místa nad městem Markéta Šveňková.

Obří betonový stožár v šedivé barvě však mnoho krásy městu také nepřidá. A tak i z tohoto důvodu se již kdysi jednalo o zabarvení věže, a to třeba i formou reklamních poutačů. „Pokud se týká umístění reklamních ploch, tak jsme již v minulosti vedli určitá jednání za tímto účelem a určitě jsme i do budoucna nabídkám na spolupráci v této oblasti otevření. Samozřejmě je i nutné získání souhlasu stavebního odboru Magistrátu města Pardubic k umístění takového reklamního zařízení vzhledem ke schválenému architektonickému řešení stavby,” upřesnila Šveňková.

Případné exkurze jen pro odborníky

Ke škodě nejen obyvatel města, ale třeba i škol z Pardubic či blízkého okolí je, že telekomunikační věž nepořádá ani žádné exkurze či třeba jednou za rok Dny otevřených dveří. Pohled na Pardubice z ptačí perspektivy se tak naskytne jen několika málo vyvoleným. „V případě zájmu České radiokomunikace mimořádné exkurze na věž umožní. Ovšem pouze pro odbornou veřejnost. Poslední taková návštěva byla realizována pro skupinu mladých architektů,” prohlásil za společnost České radiokomunikace Kamil Chalupa.

O pardubickou věž prý zatím neprojevili zájem ani filmaři. Přitom záběry města z této dominanty by mohly být pro oko velice zajímavé. „Zatím opravdu pro filmařské účely využita nebyla a ani o to nikdo neprojevil zájem. V případě zájmu jsou ale České radiokomunikace otevřeny jednání o využití věže – ať již pro televizní záběry nebo třeba pro fotografie okolí,” dodal Chalupa.

Autor: Jan Šafář

4.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení