Na konci ledna najel na třídě Míru do strážníka, který s ním řešil pokutu. Policie případ uzavřela, přestupek bude řešit město, řekla okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová.

"Kolegyně případ dozorovala. Policejní komisař případ ukončil jako přestupek a kolegyně se s ním ztotožnila," řekla Strnadová.

Na třídě Míru se parkovat nesmí, majitelé provozoven tam smějí v určitých časech pouze zásobovat své prodejny. Bajer na záznamu z městské policie vyšel z kavárny a chtěl odjet. Zadržel jej ale strážník a požadoval po něm, aby najel zpátky k obrubníku. Ze záznamu je patrné, že strážník gestikuluje a Bajer do něj lehce najel. Policista se mírně zapotácel a po nárazu měl na noze modřinu.

"Pokud se bude jednat o dopravní přestupek, převezme jej magistrát. Bajerovi hrozí pokuta 1500 až 2000 korun. Pokud jeho konání kvalifikovala policie jako 'schválnost', může podnikatel zaplatit pokutu až 3000 korun," řekl Lubomír Němec z oddělení přestupků pardubické radnice.

Magistrát, městský obvod ani městská policie zatím policejní vyjádření nemají. Státní policie pouze řekla, že případ uzavřela a vzhledem k tomu, že je kavárník Bajer známý podnikatel a zároveň zastupitel, nechce jej veřejným prohlášením poškodit, řekla mluvčí Markéta Janovská. Bajer je městským zastupitelem za Sdružení pro Pardubice.

„Přibližně takový výsledek jsem sám očekával. Nedošlo při něm ke zranění ani hmotné škodě a vpodstatě to byl v dějinách městské policie banální incident. Nešlo o závažný čin a s rozhodnutím policie souhlasím,“ reagoval ředitel městské policie Pardubice Petr Kvaš.

"O tom, jak to bylo, nebo nebylo, ví asi jen pan Bajer. Kdyby tam bylo zranění, výrazně by se měnila situace. Myslím, že to takto je v pořádku. Po této kauze se 'parkování' na třídě Míru trochu zlepšilo," dodal Kvaš.

Kavárník Bajer se den po incidentu v dopise rozeslaným médiím omluvil. "Ještě jednou se omlouvám … všem zúčastněným i těm, které jsem svým jednáním mohl zklamat. Udělám vše pro to, abych nepříznivý dojem z tohoto incidentu napravil," uvedl v prohlášení.

(čtk, red)