Zprávu zveřejnil web E15.cz, informaci pro ně potvrdila šéfka fondu Imos Development Hana Vyplelová.

Zhruba před rokem firmu Kávoviny, která v Pardubicích fungovala 130 let, koupila skupina BlackBird Real Estate Miroslava Dorňáka, a to prostřednictvím dceřiné společnosti BBRE Commercial Invest s.r.o.. Informace je veřejně dostupná v obchodním rejstříku.

Od poloviny února je tak novým majitelem nemovitostí Amista investiční společnost, která spravuje fond Imos Development Jiřího Rulíška. Společnost své developerské aktivity zatím realizovala převážně v Brně, své investice ale má i v areálu Dolní Morava.

Pardubický obchodní dům Grand je zavřený. Dělníci tu pracují na nových obchodech, několika restauracích, kavárnách, nejmodernějších kinosálech nebo venkovních terasách. foto: Marhold
Sami v prázdném Grandu. Podívejte se, jak se mění ikonický pardubický obchoďák

Projekt rezidenčního bloku na místě Kávovin by měl vyjít na téměř 2 miliardy korun. Výhodou podle vedení Imos Development je i to, že nebude potřeba změna územního plánu.

Nad dalším působením značky v krajském městě visí otazníky. „Nemám informaci o tom, že by značka měla z města zcela zmizet. Vnímám, že Pardubice jsou atraktivní adresou pro developery a miliardová investice může oživit tuto část města,“ uvedl na dotaz Pardubického deníku náměstek primátora Jan Hrabal.

Nebude se jednat o jediný developerský projekt v Pardubicích. Výrazně by se měl proměnit areál bývalého lihovaru a autobusového nádraží, kde vyroste Galerie Pernerka, nová výstavba se plánuje i v areálu Pivovaru, který od společnosti Staropramen koupil fond Conseq Funds, a také v bývalé Prokopce. Její majtel, ČSOB Pojišťovna, zde už roky plánuje zahájit novou výstavbu, k realizaci je ale stále poměrně daleko.

V článku byla chybně uvedena informace týkající se prodávající společnosti. Dotčené firmě se tímto omlouváme. Oprava byla provedena 8. března v 19:30.