Výsledky jejich počínání budou prezentovány ve čtvrtek 1.listopadu od 19 hodin v Divadle 29.

Barevné špendlíky a pocitové mapy

Průzkum vznikal zapichováním špendlíků do pocitových map, které pro veřejnost připravili městští architekti.
Barevné špendlíky značily pět  kategorií – od „moc rád tam chodím" až po „nechodím tam vůbec", podle toho, jak se daná lokalita  města Pardubic lidem líbí či ji naopak považují za nejméně přitažlivou.

„Asi nejvíce označovanými se staly zelené veřejné prostory navazující na Labe a Chrudimku. Zde však nejsou výsledky zdaleka jednoznačné. Potvrdilo se nám, že na veřejnou zeleň mají lidé značně rozdílné názory a dohodnout se na podobě těchto území v širším plénu je více než problematické," popisuje výsledky průzkumu Karolína Koupalová z odboru hlavního architekta Magistrátu města Pardubic.
Architekti očekávají, že po prezentaci průzkumu bude následovat diskuse, na které se setkají názory laické a odborné veřejnosti na veřejná prostranství.

Následovat bude cyklus přednášek

Čtvrteční akce pak prý rozhodně nemá být poslední. „Připravujeme také cyklus přednášek, kde se chceme zaměřit na aktuální problematiku. Již teď víme, že námětem dalších setkání budou chystaná cyklo opatření nebo vztah města a řek," prozradil městský architekt Vladimír Lavrík. (skr)