Kdo neskáče, není in! Móda jumpingu, tedy skákání na malých trampolínkách, se naplno projevila v sobotu v kongresovém sále pardubického AFI Paláce, kde se uskutečnil největší sraz vyznavačů tohoto atraktivního druhu zábavy v České republice – Big Jumping Party III.

Báječná zábava

„Jumpingu se věnujeme asi dva nebo tři roky. Tehdy jsme chtěly zkusit něco nového a našly sport, při němž se báječně odreagujeme," svěřily se  Pardubickému deníku Petra Válková a Hana Bittnerová z Přelouče, které nechyběly mezi zhruba 250 účastníky této velkolepě pojaté akce.

Výhodou jumpingu je, že po celou dobu skákání člověk posiluje hluboké zádové i břišní svaly, což má mimo jiné vliv také na správné držení těla.
„A protože skoků a cviků se dá na malých trampolínkách dělat skutečně mnoho, nemusíte mít obavy, že byste se během čtyřhodinové party nudili," shodly se Petra Válková a Hana Bittnerová.
„Báječně jsme se bavily," podotkly dámy z Přelouče, kde obě jumping pravidelně cvičí a čas od času se vydají také na větší akci. „Jejich úroveň se stále zvyšuje. Program je pestřejší, atraktivnější," poznamenaly přeloučské účastnice Big Jumping Party III.

„Měly jsme trochu obavy, jak se do kongresového sálu AFI Paláce vejde tolik lidí. Ale ukázalo se, že to byla výborná volba. Prostor byl naprosto ideální, místa jsme měli všichni dost a na rozdíl od některých jiných akcí, kde je při cvičení málo světla, tu bylo dobře vidět," pochvalovaly si obě dámy pardubický sraz.
Radost měly i z kvalitních lektorů, kteří představovali špičku z celé České republiky, a dobře zvolené muziky.

Hudební koktejl byl mimořádně pestrý. V tanečním duchu tak kongresovým sálem AFI Paláce zněly nejen nejnovější hity, ale třeba i známé ruské či řecké motivy.
Kromě skvělých diskžokejů  Muriela a Miga bylo velkým oživením sobotního „skákacího mejdanu" rovněž vystoupení charismatického bubeníka. Tím byl vítěz soutěže Roland V-Drum contest 2011 Mika Ronos.

Nabitá energií

„Byla to povedená akce. Dala jsem si pořádně do těla, ale odcházela jsem nabitá energií," prohlásila po náročném, ale vydařeném maratonu Iveta Hamplová z Prahy.