„Do dění v Dostihovém klubu nezasahujeme. Je pouze na jeho členech, koho si dnes za svého šéfa zvolí,“ řekl předseda představenstva Dostihového spolku a radní města za TOP09 Jan Němec.

„Sám jsem zvědav, kdo bude naším novým partnerem. Žádných jednání, kde by se lobbovalo za nějaké jméno, jsem se ale osobně neúčastnil,“ konstatoval Jan Němec.

Vyhraje Skalický?

V kuloárech se spekuluje o tom, že by se novým šéfem Dostihového klubu mohl stát poslanec za TOP09 a zastupitel města za Sdružení pro Pardubice Jiří Skalický.

„Na rozdíl od minulých období, kdy jsem usiloval pouze o post člena prezidia Dostihového klubu, jsem se nyní rozhodl ucházet o post nejvyšší. Vede mě k tomu situace, která panovala v Dostihovém spolku a dodnes není zcela v pořádku, byť nastolený trend se ukazuje být dobrý. Domnívám se, že šéf Dostihového klubu může přispět ke zklidnění celé situace, ale i k tomu, aby dobře fungoval také Dostihový spolek. Role nového šéfa Dostihového klubu by měla být stabilizační a komunikační. Měl by být schopen se s lidmi domluvit a zároveň reprezentovat navenek,“ nastínil svou vizi Jiří Skalický.

Petráň? Stříteský?

Ve hře je však i jméno bývalého předsedy představenstva Dostihového spolku, poslance za Věci veřejné a zastupitele za Sdružení pro Pardubice Miroslava Petráně. „Určitá skupina lidí mě oslovila s otázkou, zda bych byl ochoten pozici šéfa Dostihového klubu zastávat. Těm bych nemohl říct, že ne. Pokud mi členové Dostihového klubu dají důvěru, jsem připraven ji vykonávat,“ sdělil Miroslav Petráň, který však má poměrně napjaté vztahy s nynějším šéfem Dostihového spolku Němcem.

Podporu by mezi členy Dostihového klubu mohl mít i bývalý senátor a primátor Jiří Stříteský. „Pokud mě někdo na tuto funkci navrhne a já uvidím, že bude zájem o to, abych ji vykonával, jsem na to připraven. Důvěra se neodmítá,“ podotkl Jiří Stříteský.

Stávající šéfka?

Není vyloučeno ani to, že se svůj post pokusí obhájit stávající šéfka Dostihového klubu Marcela Pecháčková. Klidně se ovšem může stát, že se dnes prezidentem Dostihového klubu stane někdo jiný…

„S panem Skalickým vycházím velice dobře. Jiřího Stříteského zase tolik neznám,“ podotkl předseda představenstva Dostihového spolku Jan Němec.