Když Pardubický kraj na začátku července vyhlásil výběrové řízení na obsazení funkce odvolaného ředitele Pardubické krajské nemocnice, vyvstala spousta otazníků.

Výběrové řízení se uzavřelo ve středu. „Mohu potvrdit, že přihlášky do výběrového řízení na ředitele Pardubické krajské nemocnice podalo třináct uchazečů. Z toho dva nepředložili potřebné požadované dokumenty. Vybíralo se proto z jedenácti kandidátů,“ uvedla Alena Slováčková, vedoucí odboru zdravotnictví Pardubického kraje.

Vítěze už známe, jméno je ale tajné

Přísné mlčení ale zachovávají všichni odpovědní.
„Dohodli jsme se nesdělovat žádné bližší informace, dokud jméno vítěze výběrového řizení neoznámí Rada Pardubického kraje,“ uvedl Josef Janeček, radní odpovědný za oblast zdravotnictví.

Za odvolaného ředitele Feřteka se od sedmadvacátého června postavili lékaři, sestry i někteří politici. Kritizovali především způsob a důvody, které vedly k odvolání ředitele. Hejtman kraje Ivo Toman dokonce prohlásil, že se Feřtek ve své funkci už „vyčerpal“.

Mezi deseti uchazeči o post ředitele však jméno Jan Feřtek chybělo, podle zaměstnanců nemocnice se není ani čemu divit.
„To odvolání byla sprosťárna, jinak se to nazvat nedá. Co bude dál teď nikdo neví,“ uvádí jedna ze sester.
„O tom, kdo teď bude novým ředitelem, se neví vůbec nic. Nikdo nic nechce prozradit a tak nezbývá, než si počkat na jeho oficiální jmenování do funkce,“ konstatuje Vladimír Němec, primář dětského oddělení.

Jedno jméno však v souvislostí s volbou nového ředitele nemocnice přece jen padlo. V zákulisí se totiž spekuluje o Ivaně Danešové. Ta v současné době pracuje v ekonomickém úseku Krajské zdravotní a. s. v Ústí nad Labem a nyní je na dovolené.