Ke shodě nedošlo ani po dlouhých diskusích, osm členů rady se zdrželo hlasování a nyní nikdo netuší, co bude v půlce října, až vyprší koncese současnému provozovateli Petru Ministrovi.

„Stávající smlouva vyprší 15. října a prodloužit ji nemůžeme. Budeme to řešit na poradě vedení města. Potřebujeme od úředníků vědět, jaký je další postup, když v koncesním řízení nebyl vybrán provozovatel," uvedl náměstek primátora Jan Řehounek.

Zpočátku to vypadalo jako standardní výběrové řízení, jehož favoritem byl Petr Ministr, který už koupaliště provozuje dvacet let. Jenže poté radní Vítězslav Novohradský vznesl pochybnosti o efektivitě správy městských sportovišť pomocí udělování koncesí. Město má totiž obecně prospěšnou společnost PAP, která se stará o aquapark. Radnice si proto nechává zpracovávat vnitřní audit, aby zjistila, co bude pro městskou kasu vlastně nejvýhodnější.

Mnoho vlivů

Ke zdrženlivému postoji některých členů rady města nejspíš přispěla i vyhrocená atmosféra, ve které se koncesní řízení odehrávalo.

„Celou situací jsem se nijak blíže nezabýval až do doby, kdy mi na jednání celostátního vedení ANO jeden z členů sdělil, že u něj byl pan Ministr a popisoval mu situaci kolem koncesního řízení. Za mě říkám, že těch vlivů bylo v tomto řízení trochu moc, než abych mohl hlasovat pro," nechal se slyšet primátor Pardubic Martin Charvát.