Na kolegiu starostů prý totiž bylo městem přislíbeno, že obvody budou i po změně zákona dostávat stejnou výši dotací jako v předchozích letech. „Nechceme ani korunu navíc, ale dostat na náš pátý obvod místo 3,6 milionu korun pouhých 25 tisíc, to je výsměch," prohlásil starosta pátého pardubického městského obvodu Jiří Hájek.

„Za tyto peníze modernizujeme a vylepšujeme území obvodů, stavíme dětská hřiště, snažíme se zklidnit prostředí okolo heren. Pokud nám však město z rozpočtu chce poslat tak nízkou dotaci, nemáme důvod, proč herny na svých územích trpět," poznamenal starosta pardubické „pětky".

„Přerozdělení prostředků by mělo mít jasný systém, ze kterého by bylo patrné, kam peníze směřují. V extrému teď můžeme spekulovat i o tom, kolik peněz si z těchto „úspor" odnesou úředníci velké radnice na vánočních odměnách," dodal Jiří Hájek.

Kdo má nárok na dotace z hazardu?

Jeho slova potvrzuje také starosta prvního městského obvodu Jaroslav Menšík: „Se zájmem jsem si přečetl o zděšení sportovců z informace Rady města Pardubice, že z výnosů z hazardních her mají sportovci dostat pouze 16 procent z prostředků, které obdrží město Pardubice ročně. Jako starosta městského obvodu, který v minulých letech mohl na základě Statutu města Pardubic do rozpočtu obvodu zahrnout příjem z hazardních her ve výši 20 procent ročních příjmů, musím suše konstatovat, že do dneška nevím, s jakým objemem prostředků můžeme počítat pro přípravu rozpočtu pro rok 2013. Chci upozornit na to, že nejen sportovci, ale především občané našeho města, mají morální nárok na účelné využití těchto peněz," uzavřel Jaroslav  Menšík. (pad)