"Sezona je zatím úspěšnější než loni, i když žádný velký rekord to není. Důvodem je, že se začaly vracet některé akce, školní a skupinové zájezdy, co bylo zvykem v kempech v minulosti," řekl Starý.

V kempech se ještě před hlavní sezonou konaly srazy majitelů aut, motorek, různé festivaly. Po covidové době se zase postupně vrací na program kempů. V kempu předsedy asociace jsou podobné akce časté, před sezonou i po hlavní sezoně.

Kempování se v Česku stále těší velké oblibě. Stále častěji ale Češi přecházejí od stanů k chatkám a karavanům.
Velký přehled cen v kempech. Podívejte se, kolik stojí noc ve stanu či chatce

"Jak byly červencové svátky, byly kempy téměř plné. Začátek července byl dobrý. Pak bylo mizerné počasí s bouřkami, to vypadalo v kempech jak na podzim, poloprázdno," řekl Starý. Situace s počasím se už zase zlepšila a kempy jsou mnohem víc obsazené.

"Tím bychom měli dohonit propad a nárůst proti loňsku by měl být o deset procent. Když lidé jedou na chatu v kempu, pobyty jsou delší, ve stanu nebo obytném autě zůstanou kratší dobu. Nejlépe na tom jsou Jihočeský, Jihomoravský a Královéhradecký kraj. Pardubický kraj naopak nejhůř," řekl Starý. Asociace kempů má podle informací na webu šest desítek členů.

Z naší cesty do Řecka s šestiměsíční dcerou Justýnkou v horách severní Makedonie.
Dovolená s autem u moře, na horách i v kempu. Hlasujte v prvním kole fotosoutěže

Cizinců nadále jezdí méně, nejčastěji do kempů cestují Němci, pak Poláci, kteří do Česka začínají jezdit i s karavany, a následují Slováci. "A pak až jsou Dánové a Holanďani, kteří byli vždycky stěžejní v našich kempech. Mají obavy z covidu u nás, pak se někteří bojí války, která je na Ukrajině, Česko se jim zdá blízko, pro někoho hraje roli i letošní vyšší cena," řekl Starý.

Návštěvnost v kempech v srpnu může ještě ovlivnit covidová situace, nakažených znovu přibývá. Podle předsedy asociace zahraniční hosté mohou rozmýšlet dovolenou podle aktuálních nařízení u nich doma. "V zahraničí už nařizují opatření proti covidu, u nás se pořád nic neděje, sice je nakažených víc, ale nic neděláme, jsou jen doporučení na nošení respirátorů," řekl Starý.