Pardubice se propadají do bahna u dna extraligové tabulky, kouče mění jako ponožky a navíc posledním angažmá tria Lubina – Čáslava – Král ani u domácích příznivců nadšené reakce vyloženě nevyvolalo a hradeckým fandům, jejichž kreativita je v Pardubicích zvlášť neblaze pověstná, vysloveně nahrává na peprnou smeč.

Situace v hledišti by nemohla být ani víc rozdílná. Zatímco hradečtí několikrát ukázali, že na tribunách dovedou mít navrch (krádež vlajky, rozvinuté hradecké choreo, o které se postarali sami pardubičtí fanoušci). Pardubičtí příznivci – i když klubu zůstávají věrni – nedávno na protest proti totálnímu úpadku kvality hry zase opustili kotel.

Že něco může selhat nejen při derby, ukázalo také poslední domácí utkání s Olomoucí. Za tou přijela asi padesátka problémových fanoušků, kteří ale dokázali najít slabinu. Přes nehlídaný průchod ze sektoru s občerstvením se v druhé části hry asi dvacet z nich ocitlo v pravém rohu Jižní tribuny. Napětí museli narychlo krotit přivolaní pracovníci security, strážníci i hlídky policie, kteří ve finále jednu osobu při zákroku za použití donucovacích prostředků a slzného spreje zajistili.

S ohledem na výbušnost situace budou v neděli při derby opět přísnější podmínky. Pořádková jednotka bude dohlížet na tábory fanoušků a dodržování veřejného pořádku vně stadionu. Odděleny od sebe budou i venkovní sektory pro domácí a hostující příznivce. „Přísnější pravidla budou také platit u vstupů kvůli prohlídkám. Doporučujeme proto dřívější příchod na stadion,“ uvádí mluvčí Dynama Jan Hrabal.

Samozřejmostí je zákaz používání pyrotechniky a dalších nepovolených či nebezpečných předmětů do prostoru stadionu.