Na Rudolfův pohár, který se koná od čtvrtka 19. do neděle 22. dubna, je přihlášeno více než 80 závodníků z deseti evropských zemí. Pro jezdce dvojspřeží je tento závod kvalifikačním na mistrovství světa.

„Běžně se závodů spřežení v České republice účastní kolem 30 až 50 závodníků, v roce 2005 a 2006 se jich do Kladrub sjelo již na 60 a letos se jejich počet ještě téměř o třetinu zvýšil,“ říká ředitelka hřebčína Lenka Gotthardová. „Motivací k účasti je určitě vhodný termín, příjemný rovinatý terén Polabské nížiny, kvalitní maratonové překážky a spokojenost s organizací závodů,“ soudí.

Ve čtvrtek a v pátek budou na nádvoří hřebčína probíhat drezurní soutěže dvojspřeží pony a jedno-, dvoj- a čtyřspřeží velkých koní. Po oba dny bude začátek drezurních soutěží v 10 hodin a jednotlivé kategorie závodníků budou rozděleny na poloviny podle vylosovaných pořadí.
V sobotu čeká závodníky i návštěvníky atraktivní maraton, při němž budou letos spřežení zdolávat šest až sedm mohutných překážek. „Na neděli je přichystána překážková jízda neboli parkur spřežení a zároveň slavnostní vyhodnocení celého čtyřdenního soutěžení,“ dodává Lenka Gotthardová.