Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klimpl: "Miliony zmizely v tunelu"

Pardubice – Před koncem loňského roku byl ve sdělovacích prostředcích prezentován vedením města Pardubic záměr přesunout dopravu z náměstí Republiky pod zem, stávající dopravní zátěž měla být vedena tunelem, který měl být dlouhý sedmdesát a vysoký tři metry.

21.11.2012 2
SDÍLEJ:

Petr KlimplFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Postupně se odhadované náklady zvyšovaly z 80 na 210 milionů korun. Řada odborníků i opozičních zastupitelů upozorňovala, že je to nejen ekonomicky, ale i provozně utopistický nápad.

Závěrečný účet

Přesto se však pokračovalo v přípravě realizace rekonstrukce náměstí Republiky. Nyní byl zastupitelům města předložen závěrečný účet, kde je konstatováno, že při projednávání podkladů pro územní rozhodnutí byla obdržena negativní stanoviska účastníků řízení – práce na této variantě byly proto zastaveny, realizace je totiž nereálná.

Celkové náklady za zpracování studií a dokumentace byly v letech 2011 a 2012 uhrazeny městem ve výši 2 611 tisíc korun. Miliony vydané úplně zbytečně, byť některé podklady jsou v budoucnosti využitelné pro případnou rekonstrukci náměstí Republiky v povrchové variantě.
Miliony korun se v Pardubicích neuvěřitelně plýtvá, tentokrát zmizely v „tunelu".
Petr Klimpl, zastupitel Pardubic za ODS

Autor: Redakce

21.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení