Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klimpl radí Tauberovi, jak připravit podklady

Pardubice – Otevřený dopis zaslal pardubický zastupitel zvolený za ODS Petr Klimpl náměstku primátorky Jindřichu Tauberovi (ČSSD). Radí mu v něm, jak připravit podkladové materiály týkající se rekonstrukce třídy Míru, které má předložit na úterním zasedání zastupitelstva.

21.1.2012 6
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Jsem jedním z těch, kteří podepsali žádost Rady města Pardubic o zařazení bodu Rekonstrukce třídy Míru do programu příštího jednání zastupitelstva. Důvodem této žádosti bylo to, že na jednání zastupitelstva města Pardubic v úterý 13. prosince loňského roku nebyly dostatečně podloženy důležité podklady pro naše rozhodování. Součástí žádosti bylo i to, aby v případě zařazení tohoto bodu do programu jednání zastupitelstva byly předloženy vyčerpávající podklady k této problematice,“ uvedl Klimpl.

Aspoň ekonomický rozbor nákladů

„Bohužel, zpráva do zastupitelstva, kterou jsem obdržel, je totožná s tou, kterou jsme dostali v prosinci. Připomínám, že podepsaní zastupitelé požadovali minimálně ekonomický rozbor investičních i provozních nákladů v následujících letech, základní podmínky pro provoz pěší zóny, jako je dopravní obsluha nemovitostí na třídě Míru, provozní podmínky ve Sladkovského ulici, provoz cyklistů na pěší zóně a harmonogram rekonstrukce třídy Míru s ohledem na možnost čerpání prostředků Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM),“ dodal zastupitel Petr Klimpl.

Nic z těchto požadavků se podle Klimpla v Tauberově zprávě neobjevilo. Zastupitel Klimpl proto v otevřeném dopisu Tauberovi naznačil, co by do svých podkladů měl určitě zahrnout.

Jaký bude rozsah dopravní obsluhy?

V Tauberově zprávě by podle Klimpla rozhodně neměla chybět podoba dopravní obslužnosti nemovitostí na třídě Míru, případný rozsah dopravní obsluhy městské hromadné dopravy (MHD) a provozní podmínky ve Sladkovského ulici, která by se měla opravit společně s třídou Míru. Podklady by prý dále měly obsahovat celkové investiční náklady na úpravu třídy Míru, Sladkovského ulice, Sukovy třídy, mezi kterými by měly být náklady města, jiných investorů, soukromých subjektů a také náklady dopravního podniku.

V závěru by podle Klimpla měly být označeny zdroje krytí investičních nákladů, harmonogram přípravy a vlastní realizace celé akce v návaznosti na případné čerpání prostředků z Integrovaného plánu rozvoje města a rovněž harmonogram projednání celé akce s dalšími subjekty.
Náměstka pardubické primátorky Jindřicha Taubera se včera nepodařilo telefonicky zastihnout.

Lenka Štěpánková

21.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení