Speciální platební kartu Dynamo mohou od pátku využívat pardubičtí hokejoví fanoušci. Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je prvním v republice, který podobnou službu nabízí. Držitelem první Dynamo karty se stal kapitán klubu Petr Čáslava.

„Jsme hrdí, že jsme to právě my, kdo s něčím podobným přichází. Není to klasický slevový program, kterých jsou desítky. Tohle je sofistikovaný program spojený s kontem u ČSOB," řekl generální manažer hokejového klubu Ondřej Šebek.

V Česku je taková karta novinkou

Obdobné programy v zahraničí velké sportovní kluby již nabízejí. V České republice jde o novinku, která bude fungovat jako členská a slevová karta a zároveň jako standardní bezkontaktní platební karta MasterCard. Slevu lze uplatnit předložením karty u vybraných partnerů ve východních Čechách a také při nákupu vstupenek a občerstvení během utkání.

„V pardubické aréně lze už vše platit bezkontaktně – vstupenky, občerstvení i dárkové předměty. Každý nový člen Dynamo klubu od nás navíc získá zdarma dvě vstupenky na vybraný hokejový zápas," podotkl Ondřej Šebek.
Podle vrchního ředitele ČSOB Petra Hutly se nová platební karta setkala s velmi vstřícnou reakcí u partnerů tohoto projektu.

„Osobně tomu projektu velmi věřím a myslím, že nám ho ostatní města budou závidět. Je to produkt, který by měl lidem zjednodušit život. To, co dnes umí, ovšem považujeme pouze za začátek," uvedl Petr Hutla.

Bezkontaktní platby si lidé v České republice velmi oblíbili. „Česko je absolutní světový lídr v počtu bezkontaktních plateb. Primárním cílem nové karty Dynamo je zajistit lidem pohodlí, aby v budoucnu mohli vyrazit na hokej třeba jen s platební kartou," sdělil Deníku obchodní ředitel MasterCard pro Českou republiku a Slovensko Pavel Javorský.

Myšlenka podobného projektu byla podle Ondřeje Šebka ve vzduchu už několik let. „Příprava celého projektu pak trvala zhruba tři měsíce," nechal se slyšet generální manažer pardubického klubu.

„Úspěch podobných multifunkčních karet v zahraničí ukazuje, že tento produkt má i v České republice své místo. Stejně tak vidíme jako perspektivní spolupráci s obchodníky, kteří držitelům karet poskytují zajímavé výhody. Věřím, že karta Dynamo si stejně jako pardubický hokej najde své příznivce," konstatoval generální ředitel MasterCard Miroslav Lukeš.