„Přichystali jsme spoustu on-line aktivit, kterými bychom čtenářům rádi zpříjemnili dny, které musejí trávit v karanténě,“ vzkazuje tým knihovny, který vytvořil bonus Nemůžete k nám? Jdeme za vámi! Na webu a facebooku knihovny nabízí lidem nové zdroje zábavy. Například v rubrice Rozhovory pod rouškou jsou to interview s českými spisovateli. Virtuální výstavy zase představují tvorbu profesionálních i amatérských výtvarníků.

Zejména pro studenty je určea rubrika (Nejen) pro maturanty, kde naleznou užitečné odkazy na vybraná literární díla k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury. Dětem zkrátí dlouhou chvíli kvízy, hry či soutěže. K dispozici jsou také virtuální výlety do nejkrásnějších knihoven v České republice i v zahraničí.

„Neuskutečněné besedy se pokusíme zprostředkovat alespoň zajímavými odkazy na články o konkrétní osobnosti. Nebudou chybět ankety nebo křížovky vytvořené přímo pro knihovnu renomovaným tvůrcem Jiřím Zvolánkem a mnoho dalšího. V neposlední řadě chystáme vlastní podcastový kanál s novinkami nejen ze světa naší knihovny,“ uvedla ředitelka Krajské knihovny Pardubice Radomíra Kodetová.

Ilustrační foto - poradna psychologie
Poradny pomáhají s hlídáním dětí