Koledníkům požehnal biskup Josef Kajnek a oni se vypravili do ulic. Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR letos podevatenácté. Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům a matkám s dětmi v tísni v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí.

„Sbírka začala v Pardubicích dnešním dnem a potrvá do pátku. Do ulic a domácností se vydá zhruba tisíc dobrovolníků. Výtěžek letošního devatenáctého ročníku bude použit na podporu rodin a rádi bychom rekonstruovali zázemí pro práci našich pracovníků. Podpoříme pěstounské rodiny a finance využijeme například i na organizaci příměstského tábora. Tradičně také využijeme finanční prostředky na domácí hospicovou péči a vzdělávání dětí v Indii,“ sdělila Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice.

Výtěžek Tříkrálové sbírky na Pardubicku vloni přesáhl jeden milion a dvě stě tisíc korun. Oblastní charitě Pardubice se podařilo zorganizovat sbírku celkem v 85 obcích.

Koledníci přeloučské charity dokázali v Přelouči a v padesáti okolních obcích vloni vykoledovat 275 tisíc korun. Peníze byly použity například na rozšíření nízkoprahového klubu pro děti a mládež Jakub, ale také na dofinancování spoluúčasti při nákupu služebního auta pro terénní pracovnice služby Podpora rodiny a pomohly také nakoupit dva nové invalidní vozíky pro půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Do ulic Přelouče vyjdou koledníci v pátek a během celého dne se zde bude pohybovat 20 skupinek. Kromě domácností navštíví mateřské školy a také obyvatele Domova u fontány. „Během pátku budou koledníci koledovat i v Kladrubech nad Labem, Komárově, Seníku, Tupesých, Jankovicích, Lipolticích, Pelechově, Kozašicích, Újezdu, Žáravicích, Hlavečníku, Chvaleticích, Selmicích, Malých Váklekách, Trnávce, ve Valech, Bílé Vchýnici, Lohenicích, Lhotě a Škudlech,“ přiblížila Zdenka Kumstýřová, ředitelka Charity Přelouč. V následujících dnech navštíví i další obce.