Kde se budou zpívat koledy?
středa 9. prosince od 18 hodin
PARDUBICE – třída Míru (u fontány – vedle Obchodního centra Magnum)
HORNÍ ŘEDICE – u obecního úřadu
BOREK – na návsi u vánočního stromu
ZDECHOVICE – náměstí, sál Hostince U zámku

Už je to tady! Právě v pátek od 18 hodin se ve všech koutech České republiky budou zpívat nejoblíbenější české koledy.

Ojedinělý projekt regionálního Deníku spojí všechny jeho čtenáře v předvánočním shonu. Společně si všichni mohou zazpívat své oblíbené koledy, mezi kterými nesmí chybět Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán nebo i oblíbená vánoční písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Letošní akci přijdou na pardubickou třídu Míru podpořit i její tradiční hosté – populární zpěvák Petr Kotvald a pěvecký sbor Continuo.

Večerem diváky provedou moderátoři Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice.

Vstup je zdarma!

Akce je otevřená pro všechny a vstup je jako malý (před)vánoční dárek všem čtenářům zcela zdarma.

Stejně tak i v případě Borku, kde se budou právě dnes od 18 hodin zpívat koledy na návsi u vánočního stromečku, a Horních Ředic.

„K akci se připojíme poprvé a už se moc těšíme," řekla Marta Horáková, která zve všechny k obecnímu úřadu k rozsvícenému vánočnímu stromku. „Sraz je ve středu nejpozději v 17:45 hodin. Zpěváky při zpěvu koled doprovodí holický orchestr Bašapa," dodala Marta Horáková.

Součástí programu je i výstava řezbáře Josefa Cipryána a výtvarnice Edity Slabé, dále budou k vidění ukázky svátečního stolování a vánoční betlém. Připraveno je i malé občerstvení pro zahřátí.
Vůbec poprvé se k akci Česko zpívá koledy připojí také ve Zdechovicích u Přelouče.

V tomto případě se tento unikátní počin odehraje přímo v sále Hostince U Zámku na náměstí, a to v režii Klubu důchodců.

„Česko zpívá koledy se letos poprvé stane příjemnou součástí již tradiční zdechovické akce Úcta ke staří," uvedla Sonja Borovičková ze Zdechovic.

„Koledy si zazpíváme v doprovodu kytary. Píseň Vánoce, Vánoce přicházejí dokonce zapějeme i s celým orchestrem. Všichni obyvatelé obce i okolí jsou zváni, aby s námi přišli na chvíli pobýt a sdílet předvánoční pohodu," zve Sonja Borovičková. Odhaduje, že v sále hostince se v pátek večer sejde téměř stovka účastníků.

„Myslím, že na obec s šesti sty obyvateli to není vůbec špatné číslo," usmála se jedna z organizátorek zdechovického zpívání.

Pokud byste náhodou neznali texty všech koled nazpaměť, nevadí! V dnešním vydání Deníku je najdete!

Česko zpívá koledy v PardubicíchKdy? Ve středu 9. prosince 2015 od 18 hodin
Kde? Na třídě Míru (u fontány – vedle Obchodního centra Magnum)
Na koho se můžete těšit? Zpěvák Petr Kotvald, pěvecký sbor Continuo
Kdo bude akci moderovat? Petra Beránková a Miroslav Hruban (Český rozhlas Pardubice)
Jaké koledy budeme zpívat? Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko, Pásli ovce Valaši + Vánoce, Vánoce přicházejí
Kdo akci pořádá a podporuje? Pardubický deník, Český rozhlas Pardubice, Kulturní centrum Pardubice, Město Pardubice, Městský obvod Pardubice 1, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Jan Koubek a Matěj Vlček, Oldřich Skalický, Petr Hurta, Pierre Coffee & Cocktails
Jaké se platí vstupné? Žádné, vstup je ZDARMA!