Nejpravděpodobnější variantou je, že Jaroslav Menšík i přes různá pochybení zůstane i nadále starostou pardubické „jedničky".

Na jeho podporu však zřejmě vznikne nová koalice, v níž by měla figurovat i zatím opoziční sociální demokracie. Ta má v zastupitelstvu na malé radnici dva mandáty a je po hnutí ANO s pěti zastupiteli druhou nejsilnější stranou na pardubické „jedničce".

„Byl nám nabídnut post místostarosty i radního. Myslím, že můj kolega 
z ČSSD Libor Malý by jako zkušený právník mohl být dobrým místostarostou. Po-zici radního jsem odmítl. Nejsem žádným sběratelem funkcí a mám dost své práce v Rozvojovém fondu," uvedl Jiří Komárek), místopředseda fondu pověřený jeho řízením.

UVIDÍ SE V PONDĚLÍ

„Uvidíme, co se nakonec stane v pondělí. Pokud vše dopadne podle aktuálních dohod, bude muset křeslo místostarostky opustit Andrea Troníčková z hnutí ANO. Lidsky mi to je líto, ale ČSSD pouze reagovala na nabídku, kterou dostala. O posty jsme se na rozdíl od některých jiných nedrali. Musím přiznat, že mě uráželo to, co se odehrálo během posledního mimořádného zastupitelstva a po něm. Na starostu Menšíka byl vyvíjen až neadekvátní tlak. Jeho pochybení nebyla z mého pohledu až tak závažná. Překvapily mě i výzvy k různým schůzkám. Chápu, že někteří stávající radní obvodu nesou aktuální realitu dost nelibě," řekl Deníku Jiří Komárek.