Jako důvod pro svou cestu si vybrali potřebu strávit nějaký čas na čerstvém vzduchu, dopřát tělu trochu pohybu a udělat něco pro své zdraví. Vyrazili proto do lesů na procházku, proběhnout se, nebo urazit několik kilometrů na kole. Byl to ale opravdový důvod? Ne. Důvodem bylo, že byly zavřené obchody, hospody a další podniky. Lidmi se to proto najednou začalo hemžit v lesích našeho kraje a lidé si konečně zase začali trochu vážit přírody a životního prostředí.

Mohlo by se zdát, že jsme se poučili a na sobotní výlet už nebudeme vyrážet do obchodních center. Jenže třeba palác se Pardubákům ještě ani neotevřel, začaly však fungovat zatím jen obchody mající vlastní vstup. Ale to stačí. Stačí to k tomu, aby lidé místo u lesa zaparkovali na parkovišti těchto obchodů a šli se podívat dovnitř. Procházku mezi stromy vyměnili za procházku mezi regály. Pobyt na čerstvém vzduchu vyměnili za čas strávený mezi desítkami lidí v uzavřeném prostoru. Jako by už dávno zapomněli, z jakého důvodu byly ještě před několika dny obchody zavřené. Narvaná parkoviště a dlouhé fronty u pokladen obchodů například v ulici Hradecká nebo S. K. Neumanna opět ukázaly, že člověk je tvor nepoučitelný.

S otevřenými dveřmi a zlevněným zbožím, které na lidi působí jako magnet, jako by koronavirus zmizel ze světa. Proč nechtějí lidé udělat něco pro své zdraví i nyní? Procházka lesem by jim i v současnosti určitě prospěla více.