Návrhem se nyní zabývá rada města a skupina komunitního plánování sociálních služeb. Lednici by mohla spravovat některá z neziskových organizací, užívání pak bude mít svá pravidla a její správci ji budou chodit pravidelně kontrolovat. Hlavním cílem sdílené lednice je omezit plýtvání jídlem. Lidé tam budou moci odložit například potraviny, které by před odjezdem na dovolenou vyhodili, protože je nestihli sníst. Lednice se setkává s pozitivními i negativními ohlasy.

Někteří lidé říkají, že by měli strach si z lednice cokoli vzít, část z nich ale přiznává, že by byla ochotna do lednice něco přinést. Potravina si pak najde svého strávníka mezi těmi, kteří jsou této myšlence nakloněni.

Podle serveru Zachraň jídlo se totiž třetina vyprodukovaného jídla na světě vyhodí, na jednoho Evropana pak připadá až 115 kilogramů vyhozeného jídla za rok. O plýtvání potravinami se neustále mluví, příliš se ale nedělá pro to, aby se tak nedělo.

Sdílená lednice je jen malým krůčkem k omezení plýtvání, ale velkým krokem k tomu, aby lidi donutila nad problematikou přemýšlet a ukázala jim způsob, jak lze začít u sebe. Náklady na provoz lednice jsou navíc minimální, tak proč to nezkusit.