Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komise upozornila na problémy v hale Dašická

Pardubice - Pardubická primátorka Štěpánka Fraňková a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek v minulých dnech obdrželi otevřený dopis od Sportovní komise Rady města Pardubic.

21.11.2011 7
SDÍLEJ:

Nová halaFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Kromě poděkování za dokončení realizace Sportovní haly Dašická v něm byl i soubor problémů, které realizaci doprovázely. „Na některé bychom rádi upozornili, abychom přispěli k jejich řešení, nebo u těch, které již řešení nemají, pomohli k poučení se z nich,” vysvětlil předseda sportovní komise města Vladimír Pitter.
Problémy je prý možné rozdělit do dvou okruhů - na problémy technické a právní. Mezi technické patří například stav palubovky. „Nestandardně velmi malá tloušťka dřevěné vrstvy palubovky znamená podle našeho názoru pouze krátkozrakou finanční úsporu, která se však bohužel vrátí ve velmi zvýšených nákladech v budoucnu, až bude nutné sotva po několika broušeních celou vrstvu vyměnit a realizovat prakticky nově,” uvedl Vladimír Pitter.

Hala má podle názoru komise také velmi skromné prostory ve vstupním foyeru a prostor pro rozhodčí. Chybí i zázemí pro občerstvení a bezbariérový vstup do šaten.

„Výsledková tabule umožňuje zobrazení údajů pouze pro dvanáct hráčů od čísla čtyři do čísla patnáct. Tato čísla jsou na tabuli pevně předepsaná, takže údaje k většímu počtu hráčů, nebo údaje k hráčům s jinými čísly nelze na tabuli vůbec uvést,” pokračoval ve výčtu problémů Pitter.

Hlediště nevyhovuje standardům

Nevyhovující je podle komise i sezení pro diváky. „Realizace hlediště pouze formou nelakovaných fošen připevněných na betonových schodech bez jakéhokoli vyměkčení a opěrek naprosto neodpovídá standardu kvality víceúčelové sportovní haly. Nejvyšší stupeň hlediště má sice sloužit vozíčkářům a stojícím divákům, ti se však díky absenci jakéhokoli zábradlí na hraně nejvyššího stupně nemají vůbec o co opřít,” řekl předseda sportovní komise města.

Závažné jsou podle komise i problémy právní. „Nejpodstatnější organizačně-právní chybu spatřuje komise v tom, že město Pardubice zařadilo do takzvaného Integrovaného plánu rozvoje města realizaci stavby, jejímž investorem byl Pardubický kraj, se kterým již v době učinění tohoto rozhodnutí město nemělo vůbec dobré vztahy. Halu si Pardubický kraj zrealizoval podle svých vlastních představ, nikoli podle skutečných cílů a potřeb Statutárního města Pardubice,” konstatoval Pitter.

Předmětná smlouva má podle komise nízkou právní kvalitu. „Ve smlouvě není na jisto postaveno, zda finanční hodnota plnění ve smlouvě opakovaně vyjádřená je míněna bez daně z přidané hodnoty nebo s ní,” doplnil Pitter.

„Za uvedených právních okolností se téměř nelze divit, že Pardubický kraj se de facto po celou dobu realizace haly pohyboval, byť eticky a morálně možná sporně, ale právně bohužel zcela v intencích a mantinelech uzavřené smlouvy,” prohlásil Pitter.

„Nakreslené modré hřiště na volejbal uprostřed plochy bez kůlů je v kontextu výše uvedených, technicky podstatnějších problémů, již jen spíše trpce úsměvné,” dodal Pitter.

Lenka Štěpánková

21.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.

Odvolí všichni a zavřeme místnost dřív? To nepůjde

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se znovu otevřely, účast zatím vysoká

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení