Nabídky dvou zájemců bude hodnotit komise, která právě vybírá provozovatele pardubického koupaliště Cihelna. Koncesi by měl nový nájemce získat na sedm let. Účast ve výběrovém řízení potvrdil i Petr Ministr, který je provozovatelem Cihelny již 20 let.

„Nyní komise zasedne, posoudí nabídky a poté navrhne radě města vítěze výběrového řízení. Jediným kritériem ovšem není cena, takže je možné, že komise bude potřebovat od zájemců ještě doplnit některé informace. Zatím nejsem schopen říci, do kdy komise o vítězi rozhodne," uvedl náměstek pardubického primátora Jan Řehounek.

Souběžně s výběrovým řízením na provozovatele probíhá také interní analýza, díky které chce magistrát zjistit, zda spravuje efektivně své sportovní areály – koupaliště, aquapark, arénu a skatepark.

„Na zpracování analýzy mám jako gesční náměstek čas do konce října. Tato analýza je ovšem nezávislá na koncesním řízení. Podobná analýza už se v Pardubicích dělala, takže z ní budeme částečně vycházet," konstatoval Jan Řehounek.

Vzhledem k tomu, že jsou obě akce na sobě nezávislé, mohlo by se stát, že bude provozovatel koupaliště vybrán dřív, než bude dokončena analýza. Radní ale mohou výběrové řízení také zrušit, pokud by usoudili, že nechtějí vydávat koncesi na dalších sedm let. „Zákon o zadávání veřejných zakázek umožňuje kdykoliv zrušit výběrové řízení, pokud k tomu existují vážné důvody," vysvětlil náměstek.

Je správa městských areálů efektivní?

Interní analýzu politici schválili na popud radního Vítězslava Novohradského (ČSSD). Tomu se nelíbí, že každý z areálů spravuje někdo jiný. Podle jeho názoru by mohla všechny areály provozovat firma PAP Pardubice, která je obecně prospěšnou společností a nyní spravuje Aquacentrum Pardubice.

„Zakládací listina by se měnit nemusela, zahrnuje veškeré činnosti v oblasti rekreace a sportu na území města," řekl Vítězslav Novohradský.