Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komu bude udělena medaile?

Pardubice - Na ocenění byl nominován i bývalý starosta Kasič obžalovaný z podplácení. Nezískal jej.

8.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Zastupitelstvo města Pardubic navrhlo udělit Medaili města Pardubic Marcelle Marboe - Hrabincové, Evženu Erbanovi, a Miroslavu Motyčkovi. Čestné občanství si za vzdělávací činnost, propagaci města Pardubic a obětavou práci v samosprávě města zasloužil Josef Kubát, který ale ocenění odmítl z toho důvodu, že je stále aktivním politikem. Nominaci obdržel i bývalý starosta Dubiny Ján Kasič, který čelí podezření z uplácení novinářů. Žádné ocenění mu pochopitelně uděleno nebude.

Taková pozornost vždycky potěší

„Ocenění určitě přijmu, taková pozornost potěší. Je to vlastně dárek k mým pětaosmdesátým narozeninám,” řekl Miroslav Motyčka, který byl nominován Leošem Mittnerem ze Sdružení cyklistů za mimořádné zásluhy při reprezentaci města v cyklistickém sportu doma i v zahraničí a dobrovolnou práci v pardubických sportovních klubech a sdruženích.

Motyčka pořádal cyklistické závody na betonovém oválu Letního stadionu v Pardubicích, byl předsedou cyklistického oddílu Východočeského chemického závodu (VCHZ) Pardubice a po válce pomáhal obnovit slávu Sportovního klubu Pardubice.

„Osm let jsem vykonával funkci sekretáře prvoligového a později druholigového VCHZ Pardubice. Do Pardubic jsem přivedl řadu známých vynikajících fotbalistů, mezi kterými byli například brankáři Josef Čaloun a Jiří Stiegler, nebo František Cipro. Je škoda, že se tehdy pro fotbal nenašel žádný sponzor, který by klubu zajistil dostatek financí,” prohlásil Miroslav Motyčka.

Motyčka byl pět let v československé cyklistické reprezentaci a byl nominován i na Závod míru, kde mu konkuroval například Jan Veselý nebo František Šťastný.
Marcella Marboe - Hrabincová byla nominována, protože je zakladatelkou a předsedkyní Východočeského střediska Obce spisovatelů, iniciátorkou a organizátorkou podzimních Uměleckých maratónů na území Pardubic. Intenzivně se věnuje také práci s mládeží. Příkladem může být její projekt řízeného čtení, literární čtení a besedy v knihovnách, ale i podpora vydávání prvotin mladých autorů. Nominovala ji Věra Kopecká z Východočeského střediska Obce spisovatelů.

Za zásluhy o zachování plochodrážního závodu Zlatá přilba byl nominován a doporučen Evžen Erban.

Tři různé nominace pro Machka

Hned tři samostatné nominace za mimořádné zásluhy při reprezentaci města v cyklistickém sportu doma i v zahraničí obdržel Václav Machek. Ocenění ale nezískal.

Za propagaci a prezentaci města byl nominován i bývalý starosta Dubiny Ján Kasič, který je obžalován z podplácení novinářů. Snažil se přimět reportéry, aby zastavili natáčení dokumentu o jeho kontroverzní minulosti. Nominace byla zjevně myšlena ironicky a Medaile města Pardubic mu udělena nebude.

(len)

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Fotbalová Fortuna národní liga: FK Pardubice -  FC Sellier & Bellot Vlašim.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice - Proti proudu času se lidé mohou vydat ve stejnojmenné archeologické expozici Východočeského muzea v Pardubicích.

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pardubice – Velkou pardubickou to neskončilo, dostihoví příznivci se mají na co těšit ještě tuto sobotu. Pardubickou dostihovou sezonu ukončí sedm dostihů.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení