Kromě třetí kvalifikace na 122. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se dnes na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskuteční také Velká pardubická rodinná pouť, která nabídne bohatý program doplněný rovněž o rodeo.

Start v devět hodin

„Velká pardubická rodinná pouť začíná v devět hodin ráno farmářskými trhy, následovat bude kulturní program pro rodiny a série zábavných soutěží pro děti. Součástí programu je také pivní festival s ochutnávkou piv a soutěž o zájezd. Rodeo soutěže začínají v deset hodin dopoledne, slavnostní nástup účastníků je plánován na třináctou hodinu. Dostihy pak startují ve čtrnáct hodin, hlavní kvalifikační dostih v 17:35 hodin," uvedla PR manažerka Dostihového spolku Kateřina Nohavová.

Bohatý program

Připravena jsou kulturní vystoupení, soutěže a zábava pro děti, kouzelník, žonglér, dětské divadlo či projížďky na koních a v kočárech. Na své si přijdou i fanoušci sportu, podpisy totiž budou rozdávat pardubičtí hokejisté a královéhradečtí fotbalisté.
Organizátoři předpokládají velký zájem diváků, proto závodiště připravilo několik parkovacích ploch.

Kde zaparkovat?

Kromě tradičních parkovacích míst na závodišti a u sjezdu z mostu u Parama je podle Kateřiny Nohavové možné parkovat také na Dukle v ulici Teplého u Penny Marketu, dále lze využít plochy u marketu Lidl, stejně jako u hypermarketu Albert nedaleko pardubického hlavního nádraží.

Na závodiště je možné se dopravit také městskou hromadnou dopravou č. 8 a pravidelným vlakovým spojem.
Diváci uvidí devět překážkových dostihů. Na startovní listině kvalifikačního dostihu figuruje 17 koní a jezdců. ⋌

Lenka Štěpánková