V historickém centru Pardubic předvedly své umění například Dámy v sedle, ale také malá plemena koní či jízdní jednotka pardubické městské policie.

Mnohem více však zájemci spatří na samotné výstavě Koně v akci, která se uskuteční v sobotu a neděli na dostihovém závodišti. Letošní ročník bude věnován koním a filmu.
V hlavním programu se mimo jiné představí koně – herci, kaskadéři i některé osobnosti českého filmu.

„Nedělního programu se zúčastní mimo jiné rovněž známí herci Rudolf Jelínek a Ladislav Mrkvička, které diváci mohou znát z rolí ve filmech a seriálech s koňskou tematikou. Například ze seriálu Dobrá voda, který se natáčel v nedalekých Slatiňanech, a pardubické závodiště v něm také dostalo svůj prostor," poznamenal ředitel pardubického Dostihového spolku Michael Skalický.

Oba herci spolu s žokejkou Martinou Růžičkovou v neděli odpoledne pokřtí několik hříbat trakénského koně.

Při slavnostní přehlídce se na závodišti po oba dny představí také Romana Hájková s ukázkami práce koně – kaskadéra. Do Pardubic se vrací koně plemene Paso Fino Colombiano, které je známé především díky pravidelnému čtyřdobému mimochodu.
Naopak premiéru bude mít vystoupení Working Equitation – volně přeloženo jako „pracovní ježdění".

Po oba dva dny konání výstavy Koně v akci začíná program na pardubickém dostihovém závodišti už v devět hodin dopoledne.