close Do podzimních senátních voleb v obvodě číslo 43, který zahrnuje Pardubicko a Chlumecko, vstupuje  primář, člen představenstva a ředitel pro zdravotní služby Nemocnice Pardubického kraje a.s. Vladimír Ninger. info Zdroj: ČSSD zoom_in Vladimír Ninger

„Nový ředitel má před sebou řadu nelehkých úkolů a nastupuje ve velmi složité době. Jde však o zkušeného manažera, a tak věřím, že se mu s nimi podaří vypořádat,“ řekl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Nemocnice i Pardubický kraj si od nástupu nového člověka do vedení zdravotní části nemocnic na západě regionu slibují stabilizaci. „Složitá situace v oboru vnitřního lékařství dopadla na některé naše nemocnice zvlášť tvrdě, doufám, že s končícím rokem a příchodem pana ředitele můžeme mluvit o novém začátku a že se nám podaří nejen obnovit péči, ale také nemocnice dál rozvíjet,“ poznamenala náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro oblast zdravotní péče Michaela Matoušková.

Chrudimskou a Pardubickou nemocnici doposud vedl Vladimír Ninger, ředitel pro zdravotní služby Nemocnice Pardubického kraje. Stalo se to poté, co došlo k vážné nehodě ředitele Jana Marounka. Ten byl ve funkci pouhé dva týdny a potom havaroval na motocyklu. Jak ujistila náměstkyně Matoušková, Marounek zůstává i nadále zaměstnancem Nemocnice Pardubického kraje. „Přeji mu brzké uzdravení. Moc bychom si přáli, aby se mezi nás opět vrátil,“ vzkázala.

Naděje pro Chrudimsko?

Zejména Chrudimská nemocnice se týká personální krize, kvůli které je zavřeno lůžkové oddělení interny, kde chybí lékaři i zdravotní sestry. Nové vedení by mohlo dát obyvatelům stotisícového okresu naději na zlepšení situace. Obavy ze zrušení nemocnice nebo její přeměnu na léčebnu dlouhodobě nemocných cloumaly celým Chrudimskem a lidé je projevovali svými podpisy na kolující petici za zachování její úrovně před covidovou epidemií. „O novém panu řediteli nic nevím, neznám ho a dozvídám se tuto informaci prvně od vás,“ reagoval na otázku Deníku chrudimský starosta František Pilný. „Nicméně doufám, že to povede k řešení dílčích problémů nemocnice,“ dodal.