Dotyčná řidička totiž nevědomky zaparkovala na staveništi. Vzhledem k tomu, že na místě parkovalo několik dalších automobilů a staveniště nebylo nijak označeno žádným dopravním značením zakazujícím vjezd vozidel, nebo jejich parkování, ze strany řidičky k žádnému pochybení nebo porušení předpisů nedošlo.

Opačného názoru byl ale hlídač. Ten řidičce bránil k odjezdu a na pomoc si zavolal městskou policii. Celá situace se však velmi rychle obrátila proti verbálně aktivnímu oznamovateli.

Pod pivovarským autem se propadla dlažba chodníku
FOTO: Život je hořký. Pod pivovarským autem se v Pardubicích propadl chodník

"Především to, že se muž kolem vozidla i před strážníky procházel s viditelně nošenou krátkou střelnou zbraní u opasku. Toto jednání je v rozporu se zákonem o zbraních a střelivu. Proto hlídka 58letého muže okamžitě vyzvala, aby svou zbraň odevzdal. Bližší prohlídkou hlídka zjistila, že se jedná o zbraň plynovou, nicméně stále na první pohled nerozeznatelnou od skutečné pistole. Dále hlídka z celkového projevu muže pojala podezření, že se na obchůzku staveniště posilnil něčím ostřejším, což vzápětí potvrdila dechová zkouška. Ta byla pozitivní s výsledkem 0,88 promile alkoholu v dechu," popsal problematická místa mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Noční směna byla proto hlídači rázně ukončena a případ si převzala Policie ČR.