Tuto možnost v úterý výběrová komise doporučí radním Pardubického kraje. Z pěti kandidátů prý byl při včerejším konkurzu nejlepší.
„Výběrová komise zasedala zhruba pět hodin, protože každý kandidát měl 45 minut na to, aby představil svou vizi. Celý konkurz byl velmi vyrovnaný. V komisi jsme se shodli na tom, že všech pět uchazečů by mohlo ředitelský post na gymnáziu zastávat," uvedl předseda výběrové komise a krajský radní pro zdravotnictví Martin Netolický.

Nakonec měl každý člen komise sestavit své pořadí, z čehož nakonec vzešel konečný výsledek. Vítězem konkurzu se stal Luděk Burian, který je na pardubickém gymnáziu učitelem zeměpisu a tělocviku. Současná ředitelka Jitka Svobodová skončila na druhém místě. Výsledky musí dnes potvrdit Rada Pardubického kraje na svém mimořádném zasedání. Pokud krajští radní Luďka Buriana schválí, tak by měl do své funkce nastoupit již od 1. srpna.

Druhé kolo výběrového řízení se konalo poté, co v tom prvním nebyl vybrán vhodný kandidát. Proti tomu se ostře ohradili pedagogové, studenti gymnázia i jejich rodiče. Vadily jim důvody, kvůli kterým prý měla být nevhodnou kandidátkou na post ředitele Jitka Svobodová.

Lukáš Dubský