Objekt nyní čeká rozsáhlá rekonstrukce. Výměna oken, zateplení střechy a především kompletní proměna interiéru by měla vyjít na více než šedesát milionů korun.

Na projektovém záměru modernizace spolupracovali původní autor budovy architekt Jan Třeštík a mladý architekt Ondřej Teplý. Navrhli v interiéru přirozenou kolonádu v půdorysu písmene U. „Chtěli bychom podpořit kvalitu prostor v přízemí, jejichž devizou jsou krásné průhledy ven směrem k zámku,“ uvedl Teplý.

Kvalitní prvky interiéru, jako jsou dlažba, obklady a podhledy, doplňuje jednoduchý sedací nábytek. Architekti navrhli také provozní oddělení kavárny, která hlukem ruší koncerty.

„Kavárna se vrátí ke svému jednoduchému vzhledu bez nánosu řady úprav z minulých let,“ doplnil Třeštík.

Krajští radní nyní schválili výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace všech úprav v sálové společenské části, ve vstupní části konzervatoře a ve venkovním parteru Domu hudby. Kraj má v rozpočtu na tuto etapu vyčleněno 33 milionů korun.

Zpracovatele podrobné projektové dokumentace určí výběrové řízení, kde bude rozhodovat nejen cena, ale také zkušenosti s prací na podobných objektech.

„Tato budova z poloviny 80. let od svého vzniku neprošla žádnou technologickou rekonstrukcí. Věděli jsme, že je potřeba vylepšit uživatelské prostředí pro návštěvníky i vystupující, vybavit sály novou technikou, ale po podrobnějším průzkumu se ukázalo, že na pokraji životnosti jsou také všechny technologické rozvody, které jsou běžným očím skryté. A protože by nebylo moc moudré krášlit interiéry a nechat ve zdech prohnilé trubky, čeká nás i tato etapa,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.