V danou chvíli máme pozitivní výsledky testů u sedmi strážníků. Jedná se jak o kolegy z výjezdových hlídek, tak z obvodních oddělení. Další dva kolegové v současné době zůstávají doma v karanténě z preventivních důvodů pro výskyt onemocnění v rodině.

„Tento stav si pochopitelně vyžádal určitá opatření, ale i nadále jsme schopni zajistit výkon služby v plném rozsahu a bez omezení,“ uvádí ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl a dodává: „V tuto chvíli jsou zavedena přísnější vnitřní opatření, ale zatím výrazně neupravujeme výkon služby směrem k občanům. Úřední hodiny oddělení řešení přestupků jsme už před časem omezili, linka 156 je stále k dispozici nonstop a výjezdové hlídky nadále jsou v ulicích.“

Krom již dříve platných interních opatření jako je nošení roušek, rozdělení nástupů služeb dále městská policie provádí každý den čistění kanceláří, společných prostor a služebních vozidel jako prevenci šíření nákazy. Služební vozidla a prostory na přestupkovém oddělení procházejí očistou ozonovým generátorem každý den včetně sobot a nedělí.

Naši nakažení strážníci zůstávají prozatím všichni doma, žádný nebyl s onemocněním hospitalizován.

„V úterý minulý týden mi zničehonic vyskočila teplota a postupně se začaly přidávat další symptomy – ztráta čichu, ztráta chuti. V životě jsem nebyl tak unavený. Při pohybu jsem si připadal omámený a zpomalený jako na sedativech,“ popsal jeden z nakažených strážníků.

Další dva kolegové popisují jen mírný průběh. „V sobotu minulý týden jsem byl naposled venku, pak se mi začalo dělat hůř. Od úterý se snažil dostat na test, podařilo se až teď v neděli a test mi vyšel pozitivní. V mém případě byl průběh jako u vážnějšího nachlazení – bolest v krku na tři dny, doteď mi ale zůstává kašel,“ popsal další z našich strážníků.

Opatření v Pardubicích v číslech

Od zavedení přísnějších opatření ve čtvrtek 22. října městská policie v Pardubicích celkem 27 událostí spojených s pandemií koronaviru. Jedná se o porušení Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření a mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví. Pod krizovými opatřeními je asi nejčastějším případem porušení zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství, opatření ministerstva zdravotnictví zase nejvíce pokrývá nošení ochrany dýchacích cest – roušky.


Za těchto pět dnů strážníci řešili celkem 14 událostí uložením pokutou příkazem na místě, 2x věc předali správnímu orgánu a 3x došlo také na domluvu. U zbytku případů z oznámení nebylo hlídkou na místě žádné protiprávní jednání zjištěno.