Integrační centrum sociálních aktivit Kosatec, které sídlí v ulici Sladkovského, včera oslavilo své druhé narozeniny.

Slalom mezi tyčemi

Návštěvníci si během oslav a  Dne otevřených dveří mohli přijít prohlédnout zázemí objektu, truhlářskou, šicí a keramickou dílu a tréninkovou restauraci.
Venku si mohli vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku mezi slalomovými tyčemi. V keramické dílně byly k vidění výrobky místních klientů, ale i dětí z příměstského tábora.
Cílem centra, jež provozuje Česká abilympijská asociace (CAA), je pomáhat lidem, kteří mají různé typy hendikepu.

„Zájemci měli jedinečnou možnost podívat se zblízka na chod naší organizace. Zajímali je hlavně problémy, které přináší život s hendikepem," informovala náš Deník ředitelka CAA Ivana Dolečková.
„Jsem velice spokojená s tím, jak náš projekt Integračního centra sociálních aktivit funguje. Těší mě, že i přes některá omezení je celá budova plná života. Je vidět, že lidé si k nám za ty dva roky cestu našli," podotkla šéfka CAA.
Součástí narozeninových oslav v Kosatci bylo i předání šeku v hodnotě dvaceti tisíc korun, který CAA věnovala společnost Foxconn.
„CAA podporujeme již mnoho let. Vzájemnou spolupráci se snažíme dál rozvíjet," prohlásil zástupce společnosti Foxconn Tomáš Kmošek.

Chystají zahradu

A co chystá agilní CAA dál? „Nyní bychom rádi dokončili projekt zahrady. Pokud se vše povede, mohlo by tu vzniknout velmi zajímavé místo pro setkávání přímo v centru Pardubic například pro maminky s dětmi. Do budoucna zde chceme vybudovat dětské hřiště. Myslím, že by tu takovou oázu pohody uprostřed Pardubic maminky s dětmi uvítaly," uzavřela rozhovor pro náš Deník Ivana Dolečková.

Anna Jarošová