Takový byl čtvrteční obrázek na lodínském koupališti, jež hojně využívají i obyvatelé nedalekého Hradce. Těm venkovní koupaliště ve městě stále chybí.
Už krátce po obědě se v areálu podle pokladní Jany Suché pohybovalo kolem tří set lidí. Od nemluvňat až po důchodce. „Samozřejmě to hodně závisí na počasí. Když je hezky, plní se koupaliště už od rána. Největší nápor čekám kolem třetí,“ vysvětluje paní pokladní.

Kolem bazénu se hrají karty, volejbal, své místo mají také hry na mobilních telefonech. „Jsem na prázdninách u babičky a u dědy. Oni ale ještě chodí do práce, a tak když je hezky, trávím celé dny na koupališti. Z domova mám svačinu a na pití a na vstupné dostávám kapesné. Je to tady super, protože se s kamarády vždycky vyblbneme,“ svěřuje se dvanáctiletá Monika Kučerová. To, že si povídá s někým cizím, zaujme i její kamarády a ti pak jeden přes druhého volají jaká je to tady paráda. Když navíc uvidí i fotografa, začíná přehlídka bláznivých vodních kousků.

Na travnaté pláži kolem bazénu polehávají také rodiče s dětmi. „Manželka je v práci, bohužel nedostala dovolenou, a tak jsem s dcerkou doma a každý den děláme různé výlety. Dneska jsme se na doporučení známého jeli podívat sem na koupaliště, a musím říct, že naší malé tady nic nechybí,“ říká Jakub Šťastný, který do Lodína přijel z Městce Králové.

Radost z plného koupaliště jsme čekali především u provozovatele místního občerstvení. Ten ovšem překvapivě nepokyvuje souhlasně hlavou a vysvětluje, že už chápe stížnosti chorvatských podnikatelů z přímořských letovisek. „Ti také o Češích tvrdí, že potřebují jenom moře a ostatní si přivezou s sebou,“ stěžuje si Pavel Vlk za přepážkou a dodává, že není závislý na tom, kolik lidí projde kasou. „Pro mě je důležité, jestli sem návštěvník přichází s plnými taškami jídla a pití, nebo jen s plavkami a ručníkem a potom nějakou korunu za občerstvení pustí.“

Když před čtvrtou hodinou odjíždíme, už musíme dávat pozor, kam šlapeme. Hustota plochy pokryté dekami se zdvojnásobila. Při pohledu na parkoviště je to zřejmé, volné místo se hledá těžko. Probíhá generálka na víkend, kdy se teploty opět mají vyšplhat přes třicet stupňů.

Jediné, co poklidné odpoledne u bazénů hyzdí, je pohled na nedalekou skládku. Ovšem nebýt jí, nebylo by tu možná ani lodínské koupaliště.