Vedení kraje na festivalu prezentovalo kulturu, gastronomii i cestovní ruch pardubického regionu. Snaží se tak přilákat více ruských turistů. „Ruská klientela patří mezi velmi významnou v žebříčcích návštěvnosti České republiky. Ale turisté většinou navštěvují jen několik málo míst včetně Prahy nebo Karlových Varů. Chceme proto ukázat, že i náš region má co nabídnout,“ řekl hejtman Marin Netolický, který spolu v českým velvyslancem Vítězslavem Pivoňkou festival zahajoval.

Na festival dorazily desetitisíce lidí. Podle Pivoňky byl festival největší akcí, kterou kdy česká diplomacie v zahraničí uspořádala. Krajský radní René Živný v Moskvě také dojednal setkání s ruskými touroperátory a novináři, kteří by měli pardubický region propagovat v místním tisku a na sociálních sítích.

"Ve spolupráci s naší Destinační společností Východní Čechy by ruští promotéři připravili konkrétní balíčky pro ruské turisty. V případě, že by se podařilo otevřít přímou leteckou linku z Kalugy do Pardubic, dostala by tato spolupráce nový rozměr," vysvětlil Živný.

(tom)