V belgickém Waregemu se běžel hlavní dostih sezony Velká steeplechase Flander, místní obdoba Velké pardubické.

V Belgii přiblížili tradiční kraj koní

Pardubický kraj se zde ve spolupráci s městem Pardubice představil návštěvníkům dostihů a městských slavností jako tradiční kraj koní, který má turistům co nabídnout během dostihové sezony i mimo ni.

„V dnešní době musíme zahraniční turisty do Pardubic lákat na specifické balíčky a pobídky, a právě koně představují ideální možnost. S koňmi je náš kraj spojen odjakživa a v Evropě si Pardubice s touto tradicí a sportem lidé spojují a pamatují. Proto jsme se rozhodli potenciální turisty oslovit přímo během dostihů v partnerském městě Waregem,“ uvedla Karolína Brennerová, vedoucí Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu. Dostihů ve Waregemu se zúčastnilo přes třicet tisíc lidí a vítězným koněm v hlavním dostihu byl francouzský Royal Fou.

Dostih byl součástí Crystal Cupu

Prezentace kraje a města Pardubice se uskutečnila díky dobře fungujícímu sdružení Euroequus, které spojuje evropská „města koní“.
„Dostihy ve Waregemu a Velká pardubická se již druhým rokem běží jako součást celoevropské dostihové soutěže Crystal Cup,“ dodala Karolína Brennerová.