Akce, kterou organizovalo Velvyslanectví České republiky ve Varšavě společně s Krajským úřadem Pardubického kraje a agenturami CzechTourism a CzechTrade, se uskutečnila 23. října 2010.

Návštěvníkům dostihů se představily dva nejznámější české hřebčíny – Národní hřebčín Kladruby nad Labem a Hřebčín Napajedla. Všem účastníkům dostihů byl promítán záznam z jubilejní 120. Velké pardubické, která se konala o 14 dní dříve. Kromě prezentací České republiky a Pardubického kraje byl Český den na dostihové dráze Sluzewiec doplněn prodejními a výstavními stánky českých firem. Za Pardubický kraj můžeme uvést například stánek s Pardubickým perníkem a prezentaci Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

I díky slunečnému počasí byla návštěvnost Českého dne na dostihovém závodišti Sluzewiec velmi dobrá. Účastníci dostihového dne projevili o turistické atraktivity Pardubického kraje velký zájem a dokázali, že jim Pardubický kraj rozhodně není cizí.

Největší zájem ze strany polských návštěvníků naší expozice byl o blížící se lyžařskou sezonu v oblasti Králického Sněžníku, o Lázně Bohdaneč, hippoturisticku, židovské památky a města Pardubice i Litomyšl.

„Myslím si, že se nám podařilo oslovit návštěvníky, kteří se na naši expozici přišli podívat. Nabídka Pardubického kraje je v tomto směru opravdu hodně pestrá. U nás v kraji si přijdou na své vyznavači aktivního odpočinku stejně tak jako příznivci kulturních a historických památek. Nezapomínáme ani na rodiny s dětmi a seniory,“ konstatoval Miroslav Stejskal, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch.

Jaroslav Drobný, projektový manažer Destinační společnosti Východní Čechy