Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj snížil náklady na energie novou metodou

Pardubice - Línek: „Projekty EPC nám umožnily zhodnotit majetek pomocí moderních energetických technologií, na něž by jinak nebylo dost peněz”

29.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Pardubický kraj je prvním vyšším územním samosprávným celkem v Česku, který ke snížení nákladů na energie ve svých objektech využil metody EPC (Energy performance contracting).

Zhodnotí majetek

„Projekty EPC umožnily kraji zhodnotit majetek pomocí moderních energetických technologií, na něž by jinak neměl dostatek vlastních finančních prostředků, výrazně snížit provozní náklady a zlepšit stav životního prostředí. Významnou částí projektu je smluvní garance úspor pokrývající plně všechny investice a související náklady,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek zodpovědný za finance a majetek.

„Podle uzavřené dohody se poskytovatel energetických služeb zavázal Pardubickému kraji, že použije část vyplacené prémie z uspořených prostředků na realizaci dalších technických opatření v objektech kraje,“ dodal Línek.

Krajská rada na svém posledním zasedání projednala také 168 majetkoprávních případů. „Zejména lze zmínit návrh bezúplatného převodu areálu Kyjevská statutárnímu městu Pardubice, ve kterém v červnu tohoto roku bylo dokončeno odstranění staré ekologické zátěže, dále pak bezúplatný převod objektu Střední školy potravinářství a služeb Pardubice z vlastnictví statutárního města do vlastnictví kraje a bezúplatný převod objektu Střední průmyslové školy chemické Pardubice České republice, Krajskému soudu v Hradci Králové,“ sdělil náměstek hejtmana.

Převody podruhé

„Tyto převody projednalo zastupitelstvo kraje již v září, ale z důvodu změny formy smlouvy týkající se vzájemných převodů na základě usnesení Vlády České republiky bude tento materiál předložen k projednání zastupitelstvu znovu na prosincové zasedání,” upřesnila krajská tisková mluvčí Magdalena Navrátilová.

29.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení