„Sportovní se musí vypořádat s výpadky příjmů, protože návštěvnost zápasů není stoprocentní a ani není jisté, v jaké podobě budou moci diváci na utkání v budoucnu,“ uvedl krajský radní pro sport, cestovní ruch a volnočasové aktivity Alexandr Krejčíř.

Dotaci tak dostane třeba fotbalový klub FK Pardubice či hokejisté pardubického Dynama. Podpory se dočká také oblast cestovního ruchu a audiovizuální tvorby. Celkem tří miliony korun poputují pěti subjektům. Nezisková organizace Post Bellum využije dotaci 420 tisíc korun na zaznamenání vzpomínek pamětníků pro sbírku Paměť národa. Podporu 300 tisíc korun pak využije společnost Troy Horse Film na částečné financování celovečerního filmu Magor, jehož děj se bude odehrávat v krajském městě. Dokument Můj život s Bohuslavem Martinů obdrží dotaci rovněž ve výši 300 tisíc korun. Pro modernizaci technického zabezpečení k úpravě lyžařských běžeckých tratí v oblasti Buková hora – Suchý Vrch využije Sdružení obcí Orlicko půl milionu.

„Největší částka na podporu cestovního ruchu, jeden a půl milionu, pak poputuje na podporu zážitkových jízd historickou soupravou s parní lokomotivou v oblasti Králického Sněžníku,“ dodal Krejčíř.