Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajští zastupitelé dali skoro 50 milionů na granty!

Pardubice - Peníze poputují například na podporu rozvoje zahraničních vztahů a cestovního ruchu, sportu i zdravotnictví.

20.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

Krajské zastupitelstvo mělo při svém čtvrtečním jednání na programu čtrnáct bodů. Většinou se týkaly finančních záležitostí.

„Byly schvalovány například dotace obcím, městům a jiným subjektům, a to na kulturní, společenské či sportovní akce, dále na investice nebo technické dokumentace a propagační materiály,“ řekla tisková mluvčí Pardubického kraje Kateřina Nohavová.

„Zastupitelé také rozdělili částku více než 47,9 milionů korun v grantových programech. Ty se týkaly například podpory rozvoje zahraničních vztahů a cestovního ruchu, protidrogové a zdravotní politiky, sportu a volnočasových aktivit, různorodých sociálních služeb pro sociálně vyloučené, zdravotně postižené, seniory i národnostní menšiny a na podporu ekologie a osvětu v oblasti životního prostředí a také na různé kulturní aktivity a památkovou péči,“ sdělila krajská mluvčí.

„Předložili jsme také v souhrnné zprávě všechny příspěvky a dotační programy, které máme v oblasti životního prostředí a zemědělství, včetně Programu obnovy venkova. To vše za více než 100 milionů korun. Chtěli jsme, aby se žadatelům dostali finanční prostředky co nejdříve, tak musím poděkovat všem, kteří na administraci takto velkého balíku pracovali,“ uvedl krajský radní zodpovědný za životní prostředí a zemědělství Petr Šilar.
„Další schválenou dotací je částka 2,2 milionů určená statutárnímu městu Pardubice na posílení regionální funkce informačních služeb poskytovaných městem prostřednictvím informačního střediska Pardubice Region Tourism,“ pravila Kateřina Nohavová.

„Letošní dotace je oproti loňsku o sto tisíc korun vyšší. Je to dáno podporou společně zřizovaného pracoviště Czech Point, které v centru působí. Na tento ,úřad na dlani’, kde vám vyřídí vše potřebné od výpisu ze živnostenského rejstříku až po rejstřík trestů, máme jen samé dobré ohlasy,“ podotkl hejtman Ivo Toman.

Evergreenem v jednání zastupitelstva byly majetkové záležitosti. „Opět jsme schvalovali balík výkupu pozemků pod silnicemi II. a III. třídy a také výkupy pozemků například pro obchvat Chvaletic. Jednali jsme také o bezúplatných převodech majetku do, ale i z vlastnictví kraje. Šlo zejména o chodníky a cyklostezky,“ informoval náš Deník Miroslav Mareš, radní zodpovědný za finanční politiku a správu majetku kraje.

Dalšími body bylo například schválení obnovy techniky pro Správu a údržbu silnic Pardubického kraje v celkovém objemu 80 milionů korun, který bude hrazen po dobu čtyř let. „Záměr souvisí s úspěchem organizace, jež uzavřela smlouvu se státem na zimní a částečně letní údržbu silnic I. třídy. Ročně by na tom měla vydělat na 70 milionů korun,“ doplnil hejtman Ivo Toman.

Autor: Tomáš Dvořák

Místo události:
20.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Ilustrační foto

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubice – Východočeské divadlo včera oznámilo, že v nejbližších dnech očekává příchod letošního stotisícího diváka. Jubilejním návštěvníkem, který získá předplatné a hodinky, se může stát kdokoli, do celkového počtu diváků se vedle volně prodaných vstupenek započítávají i abonentky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení