Co bude k vidění a případně ke koupi? Květinové dekorace, obrázky pro radost, hodně patchworku, kreslicí a psací potřeby, modelovací hmoty a korálky. Široká bude i nabídka výrobků od předmětů z drátu nebo polymerových hmot přes oděvní a bytové doplňky či paličkovanou krajku až k ručně malovaným vánočním ozdobám. U některých stánků si budou moci zájemci vyrobit vlastní šperk nebo vánoční ozdobu.

V doprovodném programu se dopoledne představí stacionář Slunečnice s vystoupením Karel nese asi čaj, odpoledne mladý kouzelník David Kopecký. Ke koupi budou i káva a svařák, které připraví obsluha kavárny U tiskaře Brixe. To vše se uskuteční v době od 9 do 18 hodin, vstup je zdarma.

„Letošní novinkou je tzv. Ochutnávka Kreativu, která se koná v úterý 22. a ve středu 23. listopadu v Paláci Pardubice," informovala Iva Preusová z CAA.

„U hlavního vchodu bude možné koupit si výrobky z dílen Integračního centra sociálních aktivit, které je známé jako Kosatec, a ochutnat produkci pekárny U Pardubáka. Máme připravené i dílničky pro veřejnost, malování pro děti a práci s drátem pro dospělé. Myslím, že by to mohl být příjemně strávený předvánoční čas," upřesnila Iva Preusová.

Jaromír Fridrich