Vstupenky na tuto jedinečnou projekci jsou k dispozici v předprodeji Východočeského divadla Pardubice. Tímto se diváci dostanou na místo, které má s touto hororovou černou komedií neodmyslitelnou spojitost, protože podstatná část filmu byla natáčena přímo v krematoriu v Pardubicích.

„Věříme, že možnost sledovat příběh zaměstnance krematoria Karla Kopfrkingla přímo v prostředí, kde byl natočen, bude pro mnohé zájemce velmi lákavá.“ uvedl Aleš Kopecký, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti Služby města Pardubic, která krematorium vlastní a provozuje.

Trailer k filmu Spalovač mrtvol:

Zdroj: Youtube

Další součástí oslav národní kulturní památky bude den otevřených dveří v krematoriu, který se uskuteční na státní svátek 28. října. Během tohoto dne budou návštěvníci mít možnost hlouběji nahlédnout do historie a současnosti krematoria. „Vzhledem k dlouhodobému velkému zájmu o dny otevřených dveří v krematoriu připravujeme u příležitosti 100. narozenin této národní kulturní památky pro zájemce komentované prohlídky, během kterých kolegové přiblíží význam a funkce tohoto místa.“ uvedla Klára Sýkorová, tisková mluvčí Služeb města Pardubic.

Elektrárna Chvaletice je tepelná elektrárna spalující hnědé uhlí. Elektrárna leží v Polabí u města Chvaletice asi 20 kilometrů západně od Pardubic.
Soud potvrdil chyby úřadů v kauze Chvaletické elektrárny. Dal za pravdu ekologům

Zájemci tak mohou vidět nejen celou historickou budovu včetně jejího zázemí, ale i moderní část s aktuálně používanými kremačními pecemi. Vstupenky na tento den jsou také k dispozici v předprodeji Východočeského divadla Pardubice.

Součástí oslav bude také vydání speciální edice známek připomínajících 100 let krematoria v Pardubicích. Tyto sběratelské známky budou k dostání od 1. září.  Prodej známek bude probíhat na provozovně pohřební služby na Dubině. (J. Zajíce 875, Pardubnice, tel. 733 780 733). S ohledem na veliký zájem nepřijímají Služby města Pardubic a.s. před 1. září 2023 žádné objednávky ani rezervace na tyto unikátní známky.