Křižovatka v Ostřešanech, kde ve čtvrtek odpoledne došlo k tragickému střetu nákladního a osobního automobilu se pravděpodobně dočká ještě výraznějšího značení hranic vedlejší a hlavní silnice a v budoucnu zřejmě i přestavby do podoby kruhového objezdu.

„Opět jsem byl na Dopravním inspektorátu v Pardubicích probrat možnosti, jak křižovatku více zabezpečit. Požádal jsem o častější přítomnosti hlídek dopravní policie a měření rychlosti v obci. Dále sepisujeme žádost o ještě větší zvýraznění stávajícího dopravního značení. Nejprve bych tam rád viděl alespoň oranžová výstražná světla. V budoucnu snad by už mohl být na místě vybudován i kruhový objezd," říká starosta Ostřešan Josef Vodrážka.
Obec kvůli bezpečnosti už také oslovila Centrum dopravního výzkumu.

Stále chybí svědek

Policie nehodu stále šetří. Řidič osobního automobilu podle všeho nerespektoval značku Stop a vjel z vedlejší na hlavní komunikaci, kde právě projížděl nákladní automobil. Jeho řidič už neměl šanci střetu zabránit a vozidlo trefil přímo na stranu spolujezdce. Na místě zemřela osmatřicetiletá žena, v nemocnici pak i její šestitýdenní dítě.

„Stále nám chybí klíčový svědek. Jde o řidiče osobního vozidla, který jel po silnici od Tuněchod a před příjezdem záchranářů dokonce poskytoval první pomoc. Pak ale z místa odjel a nezanechal na sebe kontakt. Tohoto řidiče a případné další svědky prosíme, aby se policistům přihlásili a pomohli objasnit dění na místě," vyzývá mluvčí pardubické policie Eva Maturová.