Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kunětická ulice v Cihelně bude mít nové stromy i parkování

Pardubice - První etapa rekonstrukce Kunětické ulice na polabinském sídlišti Sever by měla být hotova v půlce prosince

20.10.2011
SDÍLEJ:

TĚŽKÉ STROJE jsou k vidění v Kunětické ulici na polabinském sídlišti Sever. Kromě nových chodníků, kanalizace a osvětlení se tato ulice dočká rovněž nových parkovacích míst. Zkrášlit sídliště by měly i nové stromy, které tak nahradí stávající stromořadí. Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

V plném proudu je rekonstrukce Kunětické ulice na polabinském sídlišti Sever, která byla zahájena počátkem října. Jedná se o závěrečnou etapu regenerace tohoto sídliště. „V Kunětické budou rekonstruovány zpevněné plochy v ulici v úseku od konce úpravy provedené při stavbě kruhové křižovatky U Josefa až za točnu MHD, k místu budoucího napojení sídliště Nová Cihelna,” řekl našemu Deníku vedoucí Odboru životního prostředí a dopravy Městského obvodu Pardubice II Tomáš Řezanina.

Podle našich informací bude ulice po dokončení úprav obousměrná, přičemž bude zachováno kolmé parkování na jedné a podélné stání na druhé straně vozovky. „Ulice bude navíc vybavena zvýšenými plochami křižovatek a dalšími zklidňovacími prvky tak, aby celé sídliště mohlo být pojato jako zóna Tempo 30,” dodal Řezanina.

Šestadvacet nových míst na parkování

V Kunětické ulici přibude mimo jiné šestadvacet parkovacích míst, nové přístřešky na kontejnery, doplněno bude i veřejné osvětlení.
Na základě doporučení několika odborných posudků dojde k náhradě stromořadí na západní straně ulice. „Mohutné dřeviny v hustě obydleném území v důsledku nešetrných zásahů z minulého století vykazovaly sníženou provozní bezpečnost, většina z nich měla poškozenou stabilitu, nezahojené dutiny, chybné větvení a hrozilo vylamování výhonů na zkrácených větvích. Za pokácené stromy budou vysázeny nové, opět lípy ale ve variantě Rancho, která je nižšího vzrůstu a dobře snáší městské prostředí,” upřesnil šéf odboru životního prostředí a dopravy v Polabinách.

Této akci však předchází nezbytná rekonstrukce plynovodu a proto se v letošním roce podaří dokončit pouze první etapu rekonstrukce ulice, jejíž termín je závazný, aby město nepřišlo o státní dotaci z programu regenerace panelových sídlišť.

Stihnout by se ale měla nová kanalizace, rekonstrukce chodníku a úpravy veřejného osvětlení. Dokončení vozovky a parkovacích míst spolu s přístřešky na kontejnery a sadovými úpravami bude podle našich informací následovat ihned, jak to počasí dovolí.

Nová kanalizace podélně ve vozovce

Tento týden začala v ulici rovněž výstavba nové kanalizace, která bude podélně uložena ve vozovce. Současně dochází i k bourání a rekonstrukce chodníku a dalších zpevněných ploch.

Tyto práce s sebou přinášejí pochopitelně také dopravní omezení. Již tak velké problémy s parkováním na sídlišti tyto práce pravděpodobně na několik měsíců ještě umocní. „Prosíme o respektování dopravního značení a děkujeme za pochopení,” vyzývá zejména řidiče městský obvod Pardubice II.

První část bude hotova v prosinci

První etapa rekonstrukce této ulice by měla být dokončena pravděpodobně nejpozději do 15. prosince.

Autor: Jan Šafář

20.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení