Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kusý: "Říha? Má předpoklad být nejlepší trenér na světě!"

Pardubice - Bývalý generální manažer hokejových Pardubic již ví, že by některé věci dělal jinak…

31.1.2013 1
SDÍLEJ:

Zbyněk KusýFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Patnáct let stál v čele pardubického hokejového klubu. A za tu dobu, ať chcete nebo ne, z něj udělal gigant, pojem. Milovaný i nenáviděný ZBYNĚK KUSÝ však musel loni „své dítě" nedobrovolně opustit. K manažerské židli, na kterou poté usedl ve fotbalové Slavii, si navíc přibral ještě politiku. V současné době je pardubickým krajským zastupitelem za Zemanovce. Při jedné z jeho nedávných návštěv jsme ho požádali o rozhovor.

Sledujete pardubický hokej?
Abych se přiznal, tak nijak zvlášť. Vím pouze to, co si přečtu v novinách nebo na internetu. S nikým z klubu v žádném pravidelném kontaktu nejsem. V této sezoně jsem byl v Pardubicích na hokeji pouze jednou – na utkání s Kometou.

Co říkáte na příchod zkušeného trenéra Miloše Říhy?
Myslím, že v danou chvíli to bylo jediné možné řešení. Říha je kvalitní trenér, což dokázal nejen u nás, ale i v zahraničí. Možná ho k práci v Pardubicích motivuje také to, že s nimi ještě neudělal titul. Každopádně mu přeji, aby byl na této štaci úspěšný.

Přesto jste k němu míval občas určité výhrady…
Je velice impulsivní a emotivní. Nezastírám, že jsme měli za jeho působení kvůli tomu problémy s rozhodčími. Pak nám také média přiřkla nálepku „ubrečené Pardubice". Tím ale v žádném případě nesnižuji jeho kvality. Pokud by své určité emoce dovedl ovládnout, byl by to podle mě nejlepší trenér na světě!

Postoupí hokejisté Pardubic do play-off?
Mnoho lidí si možná myslí, že jsem zatrpkl a stal jsem se nepřítelem pardubického hokeje. Není to tak. Nic špatného klubu nepřeji, vždyť to bylo moje dítě! Příchod Miloše Říhy by nasvědčoval tomu, že by se postup do play-off ještě  mohl povést. Kádr na to v Pardubicích rozhodně je. Není ale možné se zaměřit pouze na ten postup, je potřeba brát jednotlivé zápasy tak, jak přicházejí a snažit se je vyhrávat.

A pokud by se Pardubice nakonec do „desítky" nevešly…?
To by mohl být problém… Pokud by v boji o baráž byla s Pardubicemi mužstva jako Karlovy Vary či Chomutov, tak to jsou týmy, které mají s těmito zápasy poměrně bohaté zkušenosti. Na rozdíl od Pardubic. Podobné mače o bytí či nebytí si vlastně prožil i Liberec, který zřejmě bude také bojovat o záchranu. Nebylo by to rozhodně nic jednoduchého. A samotná baráž už vůbec ne!

Víte o nějakých věcech, které byste udělal jinak, než je udělalo současné vedení?
Na to nejde jednoduše odpovědět. To je odvislé od toho, jaká je situace, takzvaně co přesně leží na stole. Každý manažer má na věc svůj názor. Třeba bych to dělal stejně, třeba jinak.

Vnímáte všechna svá rozhodnutí, která jste za svého manažerování v Pardubicích udělal, jako správná?
Určitě ne. Nyní vím, že bych některé věci řešil úplně jinak.

I ty zásadní?
Ano.

I ty, které měly vliv na ukončení vašeho působení v Pardubicích?
Ano.

Pardubický hokejový klub slaví dvě kulatá výročí. Mimo jiné i nedávným galavečerem. Proč jste nedorazil?
Pozván jsem byl, v tom problém nebyl. Jenže pozvání přišlo v době, kdy jsem již  měl program. V tu dobu jsem byl pracovně v cizině. S návštěvou galavečera bych ale problém rozhodně neměl. Pokud bych měl čas, rád bych býval do Pardubic přijel!

Stihl jste aspoň navštívit poměrně unikátní hokejovou výstavu na pardubickém zámku?
Bohužel, zatím mi to čas nedovolil. Momentálně bydlím v Praze a do Pardubic se dostanu tak dvakrát do měsíce. O výstavě ale pochopitelně vím, volal mi Milan Černický, který ji dal dohromady. Jelikož je ale výstava až do konce dubna, tak se na ni určitě zajdu podívat. Zajímá mě to, jsem Pardubák, žádné vazby jsem nezpřetrhal a ani nespálil mosty.

Dá se skloubit politika a vrcholný management?
Bez problémů. Zasedání Pardubického kraje je zhruba čtyřikrát do roka, a to mi nijak výrazně čas nezabere. Navíc mohu regionu nabídnout a vlastně tak i zužitkovat zkušenosti, které jsem získal na své pozici generálního manažera v pardubickém hokejovém klubu. Myslím si, že dělat politiku ze své pozice je pro mě vlastně jakési plus.

Je náročnější dělat generálního manažera hokejových Pardubic nebo fotbalové Slavie?
Je to dost podobné. V Praze je to jiné v tom, že se kolem točí více lidí, větší je pochopitelně i fanouškovská základna. Slávistů je údajně v celé republice až čtvrt milionu. Není zde ale taková regionální příslušnost, jako byla ohledně hokeje v Pardubicích. Co se ale týká samotné práce, tak je téměř totožná, jakou znám dříve z Pardubic.

V Pardubicích jste vždycky říkal, že je potřeba přivést hráče, na které budou chodit lidi. Stejný názor zastáváte zřejmě i ve Slavii. Nedávný příchod někdejší fotbalové hvězdy Martina Fenina je toho důkazem?
Vlastně ano. Přestože v posledních letech neprocházel zrovna úspěšným obdobím, jak po herní, tak zejména po osobní stránce, tak jsme mu dali šanci se u nás prosadit. Hráč, který ve svém debutu v německé bundeslize nastřílí hattrick, jako se to tehdy povedlo jemu, se neodmítá.

Co když ale zase začne „zlobit"?
Žádné „blbosti" již dělat nebude, to vím jistě! Přesto ale máme postavenou smlouvu i pro tento případ.

Chystáte ještě nějakou další přestupovou bombu?
Neprozradím, koho se chystáme koupit, ale mohu prozradit, že to určitě nebude Messi… Ne, teď vážně – jména  pochopitelně nemůžu zveřejnit, ale hráči, které chceme, a které doufám i získáme, jsou dost kvalitní. A nejsou pouze z tuzemského trhu. 

Autor: Jan Šafář

31.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení