V Lázních Bohdanči mají novou venkovní posilovnu. Mohou ji využívat děti i dospělí, případně také klienti lázní, kteří do města míří za léčbou problémů pohybového aparátu. Venkovní fitness vyrostlo vedle víceúčelového hřiště v lokalitě Na Lužci. Celý sportovní areál je v blízkosti základní školy a mohou ho tak využívat i děti během tělesné výchovy nebo ve volném čase.

Hřiště tvoří zpevněná asfaltová plocha pro míčové sporty, součástí je oplocené hřiště na plážový volejbal a dále dětské hřiště. Nově jsou zde i workoutové stroje. „Díky Nadaci ČEZ, která projekt podpořila částkou 200 000 korun, je areál rozšířen o 6 fitness strojů," uvedla mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

MAS Bohdanečsko otevře první komunitní šatník v regionu, který bude přístupný široké veřejnosti na faře v Lázních Bohdanči od září 2023. Šatník ctí zásady udržitelnosti a ohleduplnosti k přírodě i k peněženkám.
Komunitní šatník v Lázních Bohdaneč: „Votáčení“ věcí šetří peníze i přírodu

Fitness zařízení umožní posílení horních i dolních končetin, svalstva hrudníku, zad, břicha a hýždí. Zlepší koordinaci a rovnováhu těla a ohebnost kloubů, posiluje kardiovaskulárního systému a funkci plic. Provoz venkovního fitness zajistí Služby města Lázně Bohdaneč a návštěva je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: Lázně Bohdaneč si posvítí na výtržníky. Ve městě instalují první kamery

Zdroj: Michal Žampach