Od časných ranních hodin se konal 28. října výlov Bohdanečského rybníka. Směřovaly sem tisíce lidí, aby shlédli práci zdejších rybářů, ochutnali čerstvé rybí speciality či si zakoupili rybu dle svého přání. Nejen to ale čekalo na návštěvníky. I ti nejmenší využili možnost stát se opravdovým rybářem a na k tomuto účelu určených místech se pustili do vlastního výlovu.

„Veřejnost se může podívat na práci rybářů, např. jak lovíme na podložní síť, což je netypický způsob výlovu. Je to rozdíl oproti Jižním Čechám, kde se loví do velkých zátahových sítí,“ popsal jeden z rybářů.

Bohdanečský rybník se nachází ve významné ornitologické lokalitě, která spadá do Národní přírodní rezervace.

Na Bohdanečském rybníku se sešlo ke třiceti rybářům, aby naháněli ryby na připravenou podložní síť a zároveň je roztřídili a některé distribuovali i do zdejších stánků. Samotný rybník nabízí hned několik druhů ryb jako je například štika, candát, lín či tradiční kapr.

Pro návštěvníky akce byl zároveň připraven i doprovodný program. Lidé ochutnávali rybí speciality jako je například grilovaný pstruh, uzený kapr, grilovaný amur, rybí polévka a spousty dalšího.

Potyčka patnácti Romů a třech Ukrajinců v sobotu večer si vyžádala zranění. Romově z celého Česka reagovali shromážděním v Pardubicích a neohlášeným protestním průvodem na místo incidentu.
Soud rozhodl v kauze hromadné bitky mezi Ukrajinci a Romy. Jednání bylo tajné

„K výlovu potřebujeme co nejvíce chladno, protože ryby potřebují nízkou teplotu vody. Jednak kvůli tomu, aby nebyly aktivní, ale samozřejmě i kvůli tomu, že čím je menší teplota vody, tak tím je větší obsah rozpuštěného kyslíku,“ řekl jednatel Adolf Vondrka Rybničního hospodářství Lázně Bohdaneč.

Nejen výlov ryb byl k vidění, mnozí z návštěvníků směřovali také do ptačí oblasti, kde už čekali ornitologové, kteří zde odchytávali ptactvo do odchytových sítí, kroužkovali a pouštěli ptáky zpět do volné přírody.

„Jezdíme sem pravidelně a vždy si odtud odnášíme štiku a úžasné vzpomínky. Dnes jsem ochutnal grilovaného pstruha a můžu vám říci, že to bylo famózní,“ dodal pan Mirek z Dašic.

V Pardubicích rostou byty, ale probíhá i rekonstrukce nádraží
Pardubice: Výjimka na trhu s byty. Developeři sází na Teslu, Pernerku i Palace

Rybničního hospodářství se dotkla i inflace, díky které došlo k navýšení cen „Vzhledem k tomu, že od posledního roku inflace byla hodně přes 10 %, tak samozřejmě všem rybářským firmám v České republice výrazně stouply náklady, jak na naftu, tak na krmení, samozřejmě obilí šlo nahoru, elektřina šla nahoru i když nejsme na té elektřině tolik závislí jako jiné provozy. Náš odhad je, že ta vánoční cena kapra půjde zhruba o 10 - 15 korun na kile nahoru meziročně,“ potvrdil Deníku Adolf Vondrka.