O rekonstrukci Plaveckého areálu Pardubice ve středu jednala náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková s firmou, jež připravuje pro město projekt úprav lázní.

„Na říjnové zastupitelstvo půjde návrh definitivního usnesení a bude ve třech variantách,“ uvedla Fraňková s tím, že podle rozsahu rekonstrukce a možné přístavby jsou náklady odhadovány v rozmezí od 150 do 280 milionů korun.

„Chtěla bych, aby se v říjnu nějak rozhodlo a v květnu 2008 již začalo dělat.“

Plavecký areál Pardubice čeká investice řádově za stovky milionů.

O třech možných variantách rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice budou během podzimu rozhodovat zastupitelé města. Rozsahu vybrané stavby bude odpovídat i výše, kterou bude muset město zaplatit.

„Je to hlavně o penězích,“ říká náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková, která materiál do zastupitelstva připravuje spolu s objednanou firmou pracující na studii.

První varianta – základní – počítá s nejnutnějšími úpravy a vychází odhadem na 150 až 170 milionů korun. Druhá varianta předpokládá navíc vybudování zázemí pro wellness za zhruba dalších 30 až 40 milionů korun. Třetí návrh by znamenal k dosavadním dvěma navíc i vybudování velké přístavby, například s potápěčskou věží. Suma by tak vyskočila o dalších 70 milionů korun.